Macie za dużo ubrań i chcecie przewietrzyć swoje szafy? To wydarzenie jest dla Was! Przyjdźcie na Vintage Market organizowany przez Teatr Zagłębia.

W sobotę, 9 czerwca, od godz. 11.00 do 16.00 odbędzie się pierwszy Vintage Market, czyli wyprzedaż używanych ubrań, butów i dodatków. Wydarzenie odbędzie się w ogrodzie społecznym przy sosnowieckim Teatrze Zagłębia.

– Akcja powstała z inicjatywy mieszkańców i ma charakter społeczny – podkreśla Ewa Koralewska, rzeczniczka Teatru Zagłębia.

Podczas wydarzenie będzie można kupić lub sprzedać używane ubrania, buty i dodatki. – Chodzi o to, by przewietrzyć nasze szafy. Nie zabieramy więc zabawek, ani przedmiotów codziennego użytku – dodaje Ewa Koralewska.

Teatr nie będzie pobierać żadnych opłat za stoiska. Trzeba mieć jedynie ze sobą stół, wieszaki lub skrzynię, w której wystawione będą rzeczy.

Osoby, które chciałyby wystawić swoje rzeczy powinny zapisać się do 7 czerwca do godz. 15.00. Organizatorzy zastrzegają, że w przypadku niesprzyjającej pogody, impreza może zostać odwołana.

Pchli targ odbędzie się w społecznym Ogrodzie Teatralna, który mieści się przy parkingu Teatru Zagłębia.

Społeczny Ogród Teatralna to inicjatywa sąsiedzka zakładająca utworzenie zielonej przestrzeni otwartej dla wszystkich mieszkańców, zaprojektowanej dla nich i z ich udziałem. Jest to realizacja inspirowana ideą ogrodów społecznych – obszarów w przestrzeni publicznej, które są prowadzone przez mieszkańców połączonych więzią przynależności do danego miejsca. Często w takich ogrodach uprawiane są warzywa i owoce, z których mogą korzystać członkowie społeczności.

Foto: Aleksandra Wędzik

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here