W sobotę, 23 czerwca, na Stadionie Ludowym w Sosnowcu odbył się wielki mecz charytatywny, w którym udział wzięli przyjaciele Fundacji Rób Dobro i Reprezentacja Artystów Polskich.

W sobotę w Sosnowcu naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny: Przyjaciele Fundacji Rób Dobro i Reprezentacja Artystów Polskich. Wszystko po to, aby zgromadzić środki na potrzeby podopiecznym fundacji: Kasi, Maćkowi i Mai.

Kasia ma 20 miesięcy i złośliwego guza nerek. Maciek ma 8 lat, choruje na 4-kończynowe porażenie mózgowe i rodzina zbiera dla niego fundusze na walker – urządzenie do chodzenia. 16-letnia Maja choruje na rozszczep kręgosłupa, wraz ze wzrostem, schorzenie mocno się rozwinęło i wymaga teraz bardzo poważnej operacji.

W pierwszej drużynie zagrał m.in. prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, a także osoby bliskie fundacji. Wśród artystów możemy wymienić takie gwiazdy, jak: Rafał i Marcin Mroczek, Przemysław Cypryański, Jarosław Jakimowicz, Maciej Florek, Jacek Kopczyński a także Bilguun Ariunbaatar.

Pomimo zaciętej i wyrównanej walki, lepszą okazałą się być drużyna Reprezentacji Artystów Polskich, zdobywając pięć bramek, podczas gdy przyjaciele fundacji zdobyli jedną bramkę.

Jednak największymi zwycięzcami sobotniego meczu byli Kasia, Maciek i Maja, otrzymają oni wsparcie finansowe z zakupionych cegiełek i datków otrzymanych do puszek podczas meczu.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here