Trwa piąta edycja ogólnopolskiego przedsięwzięcia Fundacji Zaczytani, organizującej Wielką Zbiórkę Książek, które trafią do bibliotek tworzonych w szpitalach.

Fundacja Zaczytani od 2013 roku promuje czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych. Obecnie trwa piąta edycja przedsięwzięcia. Zebrane książki trafią do pacjentów szpitali w całej Polsce.

Książki można oddawać w 74 miastach w całej Polsce, w tym Sosnowcu, w siedzibie Alior Banku przy ulicy. 3 Maja 21. Można je zostawić w specjalnym pudle „Zaczytanych”, skąd trafią do wybranych placówek.

– Stwórzmy społeczne poruszenie dzięki, któremu otworzymy 100 bibliotek w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy, świetlicach wiejskich i środowiskowych i centrach aktywności lokalnej – zachęcają organizatorzy akcji. – Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wydane po 2000. roku – ważne, aby były w bardzo dobrym stanie technicznym, takie jakie przekazaliby Państwo bliskim w potrzebie – dodają.

Dodatkowo, pasażerowie Kolei Śląskich do 26 maja pozostawić przeczytaną przez siebie książkę na pokładzie pociągu. – W ramach naszego Roku Kultury zachęcamy nie tylko do udziału w bookcrossingu na pokładach naszych pociągów, ale również do udziału w innych akcjach tego typu. Dzięki Fundacji Zaczytani do 26 maja w wybranych placówkach można przekazywać książki z własnych zasobów i pomóc w tworzeniu bibliotek w szpitalach – mówi Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Zbiórka potrwa do 26 maja. Do tej pory fundacji udało się stworzyć się ponad 600 bibliotek.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here