Najbliższy weekend w Będzinie upłynie pod znakiem walk rycerskich. W mieście odbędzie się XVI Turniej Rycerski.

Zamek Królewski w Będzinie przeżyje prawdziwe oblężenie. Od 11 do 12 maja na terenie zagłębiowskiej warowni odbędzie się XVI Turniej Rycerski. Szesnasta już jego edycja będzie niezwykle barwnym historycznym widowiskiem.

Jak co roku, na będzińskim zamku odbędzie się wiele atrakcji. Uroczyste rozpoczęcie przewidziano na sobotni poranek, a zaraz potem rozpoczną się turniejowe konkurencje z udziałem bractw i rekonstruktorów z całej Polski.

Podczas turnieju będzie można także zobaczyć pokazy konne i taneczne oraz biegi dam i rycerzy. Widzowie będą mogli zwiedzić zamek, a na targowisku obejrzeć tradycyjne rzemiosło i zakupić wyjątkowe wyroby.

XVI Turniej Rycerski w Będzinie - fot. UM Będzin
XVI Turniej Rycerski w Będzinie – fot. UM Będzin

W sobotę, zaraz po oficjalnym otwarciu turnieju rycerze będą walczyli w turniejach łuczniczych i bojowych, a emocjom związanym z walkami towarzyszyć będzie barwny pokaz konny i prezentacja strojów historycznych.

Podczas turnieju będzie można także zobaczyć zapasy średniowieczne, turniej walk drużynowych, pokaz sokolniczy oraz zobaczyć repliki broni czarnoprochowej – pokaz artyleryjski. Nie zabraknie także wielkiej bitwy o zamek. Pełna atrakcji sobota zakończy się występem zespołu Cronica oraz pokazem ognia.

Drugiego dnia turnieju odbędzie się turniej rzutu włócznią, turniej dla białogłów „Bieg po sukno”, a także „Bieg rycerza i giermka”. W niedzielę zaplanowano finały turnieju łuczniczego i turnieju bojowego pieszego, a na zakończenie rozdane zostaną nagrody dla zwycięzców. Emocje gwarantowane.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here