17 złoty za odpady segregowane i 34 złote za niesegregowane. Takie stawki za wywóz śmieci obowiązują w Sosnowcu od 1 stycznia 2020 roku. Władze miasta zapowiadają uszczelnienie systemu.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2019 w Sosnowcu obowiązuje nowy system segregacji śmieci. – W domach mamy po minimum pięć koszy. Nie jest to wymysł miasta, bo naszym zdaniem doskonale sprawdził się system pojemników, który działał do końca 2018 roku. Niestety Ministerstwo Środowiska nie uwzględniło naszych uwag i propozycji, które kierowaliśmy do odpowiednich organów. Docelowo wszyscy mają się do nowego systemu dostosować czy się to komuś podoba, czy nie – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Od nowego roku mieszkańcy stolicy Zagłębia Dąbrowskiego płacą też więcej za wywóz śmieci. Opłaty te wzrosły z 11 na 17 zł za odpady segregowane i z 18 na 34 zł za odpady niesegregowane. – Większość miast, które segregację odpadów już zmieniły, musi się borykać z wieloma problemami. Wzrosły ceny prądu, koszty pracy, a także narzucona miastom opłata śmieciowa, która od 1 stycznia 2020 roku wzrosła z 170 do 270 zł za tonę składowanych odpadów. Wiele sąsiednich miast już w połowie ubiegłego roku zdecydowała się na podniesienie opłat. W ościennych miastach koszt wynosi od 17,5 do 22 złotych za odpłaty segregowane. Niesegregowane to z kolei kwoty rzędu 35-43 zł – dodaje prezydent Sosnowca.

Arkadiusz Chęciński zapowiada jednocześnie uszczelnienie sytemu. – Płacimy często za nieuczciwych, ale obiecuję, że tym też się zajmiemy. Chcemy aby sosnowiczanie płacili za siebie, a nie za tych, którzy chcą być cwaniakami – mówi prezydent Sosnowca.

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

    • Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd jak twoje zagłębie jest uzależnione od chęcińskiego. Pieniądze od nas podatników się drenuje i wydaje na przyjemności kibolstwa nie dając możliwości odniesienia do ich zachowań powoduje to iż pismo można odebrać jako tubę rządzącego a nie dziennikarstwo. Zero wiarygodności to mało powiedziane odbieram to jeszcze gorzej.

    • Spokojnie spokojnie, pragnę donieść prosto z Gliwic, że tutejsze władze miasta nie lubią posła Budki i oficjalnie wypłaciły mu symbolicznego liścia popierając oficjalnie posła Siemoniaka . Także dotacji dla Gliwic nie będzie…oj wódz dużo zainwestował w swoje pozycje w partii…a teraz mu to wszystko się sypie

    • Spalarnia zbędna za to potrzebna druga spółka miejska zajmująca się odpadami. Do działającego MPGO z Grenadierów już jakiś czas temu dołączyło MPGO Remondis z siedziba przy Baczyńskiego.
      Ciekawe czy Sosnowiec ma aż tak dużo odpadów ze prezydent musiał powołać druga spółkę? Te same osoby a kasa podwójna?? Czy może jestem w błędzie…

    • Zaraz, synu… Zaraz?!
      Jak to Z DZIEWCZYNĄ?
      Bez ślubu? Bez sakramentu?

      Przeto natychmiast wysyłam trójkę parafialną z podwieszanym kropidłem szturmowym i kadzidłem paraliżującym.
      Stos będzie ze śmieci. Na tym się najlepiej pali niewiernych w dekanacie sosnowieckim.

      Apage!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here