1 września w sosnowieckiej Muzie odbędzie się widowisko literacko-muzyczne „5.40 a więc wojna” z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej.

– „Halo halo, tu Warszawa i wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia. Dziś rano o godzinie piątej minut czterdzieści, oddziały niemieckie przekroczyły granicę Polską łamiąc pakt o nieagresji, zbombardowano szereg miast. Za chwilę usłyszą państwo komunikat specjalny…” – te słowa zwiastowały początek największej i najtragiczniejszej wojny w dziejach świata.

„5.40 a więc wojna” to widowisko literacko-muzyczne powstałe z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Scenariusz koncertu został oparty na zapiskach wspomnień osób, biorących zarówno bierny jak i czynny udział w działaniach wojennych w latach 1939 – 1945 oraz na komunikatach prasowych i dyplomatycznych z okresu II wojny światowej. Fragmenty wspomnień przeplatane są utworami z okresu II Wojny Światowej, wykonywanymi na żywo w zupełnie nowych aranżacjach muzycznych.

Widowisko literacko-muzyczne „5.40 a więc wojna” w sosnowieckiej Muzie – fot. mat. pras.
Widowisko literacko-muzyczne „5.40 a więc wojna” w sosnowieckiej Muzie – fot. mat. pras.

Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialni są Mateusz Grabowski i Małgorzata Saniak. Z kolei nad muzyczną odsłoną spektaklu czuwają Michał Maślak, Rafał Miciński, Przemysław Borowiecki i Mateusz Zegan.

Widowisko literacko-muzyczne „5.40 a więc wojna” w sosnowieckiej Muzie odbędzie się 1 września o godz. 19.00.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here