Jak pisać, aby nas czytano? Jak mówić, aby nas słuchano? Jak przeprowadzić wywiad, aby był ciekawy? Jak współpracować z mediami? Tego wszystkiego dowiedzą się uczniowie na zajęciach dziennikarskich w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

Chcesz być dziennikarzem, PR-owcem lub konferansjerem? A może interesuje cię sztuka autoprezentacji i wystąpień publicznych z elementami savoir-vivre’u? Jeśli od zawsze marzyłeś o pracy przed kamerą, chciałeś spróbować pracy w redakcji prasowej lub w radiu, widzisz siebie na eventach jako prowadzący, to nie może cię zabraknąć na warsztatach dziennikarskich w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

Warsztaty dziennikarskie mają za zadanie zdobycie wiedzy na temat pisania i publikowania tekstów dziennikarskich w internecie i prasie, autoprezentacji i wystąpień publicznych. Zaplanowany program skierowany jest do młodzieży mającej zapał i chęć pisania, nie posiadającej wiedzy i praktyki w tworzeniu gazety, bloga czy strony www.

Uczestnicy zajęć będą odwiedzać telewizję, spotykać się z dziennikarzami, artystami oraz rzecznikami prasowymi miast i instytucji. Poćwiczą dykcję i emisję głosu. Nauczą się również autoprezentacji i udoskonalą występy publiczne. Nie zabraknie pisania artykułów do gazet i portali, realizacji audycji radiowych i odkrywania social mediów z nieco innej strony. Wywiady, felietony, zajawki i inne gatunki dziennikarskie nie będą już dla nikogo tajemnicą.

Bezpłatne zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek od 16:30 do 18:00, w III Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa. Zapisy trwają do 19 września i skierowane są do uczniów II i III klasy gimnazjum. Ponadto, uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć i atrakcji muzycznych, teatralnych oraz plastycznych.

A Ty? Lubisz pisać? Zgłoś się do nas!

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here