W nocy z wtorku na środę wandale wybili szybę na przystanku Niwka Pawiak w Sosnowcu. Radny Tomasz Niedziela wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawcy.

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 sierpnia. Ktoś wybił szybę na przystanku Niwka Pawiak. Na razie nie wiadomo, kto to zrobił.

Zdarzenie to oburzyło m.in. radnego Tomasza Niedzielę, który wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawcy lub sprawców.

– Nie ma zgody na takie zachowanie. Jest to wandalizm i trzeba z nim walczyć. Wyznaczam nagrodę w wysokości 500 zł za wskazanie sprawcy lub sprawców – powiedział nam Tomasz Niedziela.

Przypomnijmy, że w 2016 roku miasto wymieniło 51 wiat przystankowych. Wśród nich znalazła się ta na Pawiaku.

AKTUALIZACJA

Jak podaje sosnowiecka komenda, policja zatrzymała mężczyznę, który wybił szyby w wiacie przystankowej w Niwce.

– Około godz. 2.00 w nocy patrol został wezwany do głośno zachowujących się osób. Policjanci chwilę po pojawieniu się na miejscu, zatrzymali 20-letniego mieszkańcy Sosnowca, który dokonał zniszczenia szyb i elementów metalowych wiaty przystanku Niwka Pawiak – przekazała sosnowiecka policja.

Mężczyzna, w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Odpowie teraz za zniszczenie mienia. Grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

– W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do ustalenia wysokości strat na szkodę Urzędu Miejskiego w Sosnowcu – dodają mundurowi.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here