Grupa młodych ludzi, którzy zdewastowali wnętrze nowego, hybrydowego autobusu miejskiego linii nr 160 w Sosnowcu została zatrzymana. Szybka identyfikacja była możliwa dzięki udostępnionemu nagraniu z monitoringu.

Sosnowiecka policja zatrzymała sprawców zniszczeń, jakich dokonano w jednym z nowych autobusów hybrydowych. Młodzi sprawcy m.in. malowali markerami szyby, kamery i obicia pojazdu, brudzili tapicerki foteli, zniszczyli szyby drzwi przy pomocy kija golfowego i zaśmiecali autobus. Straty oszacowano na kwotę 6 tysięcy złotych.

Miasto dało sprawcom dwa miesiące na zgłoszenie się na policję. Tak się jednak nie stało, dlatego opublikowano nagranie ze zdarzenia. To dzięki niemu na policję zadzwoniło wielu mieszkańców, którzy rozpoznali młodych mężczyzn.

– Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń dotyczących tożsamości występujących na nagraniu osób. Dzięki tym informacjom, udało nam się ustalić wszystkich, widocznych na filmie sprawców. Są to osoby nieletnie, dlatego odpowiedzą przed sądem właściwym do rozpatrywania spraw nieletnich – informuje st. asp. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Straty, które oszacowano na 6 tysięcy złotych zostaną pokryte przez rodziców nieletnich sprawców dewastacji mienia.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. w mieście syf w parkach, na trawnikach: czekają tony butelek, śmieci by je ktoś posprzątał: nie da się tych gównojadów do tego zagonić?

    • Hmm, a jakby tak zamiast „zaganiać gównojady”, pokazać młodemu pokoleniu, że lepiej żyje się w czystym otoczeniu, a to otoczenie tworzy każdy z nas? Może lepiej nie, bo wtedy jeszcze każdy by zaczął o wszystko należycie dbać 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here