Aktywiści z Zagłębiowskiego Alarmu Smogowego domagają się, aby pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze” spotkał się z władzami Sosnowca i Dąbrowy Górniczej.

25 kwietnia w Sosnowcu przebywać będzie pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze”. Piotr Woźny weźmie udział w pierwszym panelu konferencji „ClairCity 2018” w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym.

Piotr Woźny w KPRM odpowiedzialny jest m.in. za kontynuację prac nad pilotażowym programem termomodernizacji, który ma na celu zmniejszenie zanieczyszczeń, a jednocześnie zwiększenie możliwości ocieplania domów. Problem w tym, że rządowy program „SMOG STOP” ma objąć 23 z 33 polskich miasta, które znajdują się na liście 50 najbardziej dotkniętych smogiem w Unii Europejskiej. Niestety rząd pominął najbardziej zanieczyszczone miasta w Europie. Mowa o Krakowie, Katowicach, Gliwicach, Zabrzu, Rybniku. Zabrakło też Sosnowca i Dąbrowy Górniczej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Posłowie z Wiejskiej rozmawiali w Sosnowcu o smogu

Aktywiści z Zagłębiowskiego Alarmu Smogowe apelują do władz Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, aby zaprosić Piotra Wożnego i porozmawiać z nim o poszerzeniu programu o kolejne miasta. Napisali nawet w tej sprawie list do prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego i Zbigniewa Podrazy.

– Sugerujemy, aby korzystając z okazji pobytu Piotra Woźnego w Zagłębiu Dąbrowskim, doprowadzić do spotkania z władzami miast Sosnowca i Dąbrowy Górniczej. Pełnomocnik wyrażał w mediach gotowość do takiego spotkania, co potwierdził również podczas rozmów konsultacyjnych z Polskim Alarmem Smogowym – wyjaśnia Rafał Psik z Zagłębiowskiego Alarmu Smogowego.

Przypomnijmy, że również Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaapelowała do premiera Mateusza Morawieckiego, aby kierowany przez niego rząd uwzględnił w programie walki ze smogiem miast Śląska i Zagłębia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Debatowali o jakości powietrza w Zagłębiu

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli chodzi o Będzin, to tak – największy smród jest na Kołłątaja.
    Więc zdjęcie trafne.
    Ale za to będzie nowa hala sportowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here