Od 24 czerwca Komunikacyjny Związek Komunalny GOP wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zmiany obowiązywać będą do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia.

Na liniach tramwajowych i autobusowych KZK GOP będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w okresie wakacji, w zależności od obowiązujących założeń dla poszczególnych linii, tj. z zapisami:dni robocze, dni robocze w ferie i wakacje lub dni robocze w wakacje, soboty lub soboty w wakacje, niedziele i święta lub niedziele i święta w wakacje czy dni wolne lub dni wolne w wakacje.

W podanym terminie nie będą obowiązywały rozkłady jazdy z adnotacjami: dni robocze szkolne, dni robocze szkolne i w ferie, soboty poza wakacjami i niedziele poza wakacjami. Oznacza to, że w okresie wakacyjnym nie będą kursowały linie autobusowe nr: 102, 235 (Sosnowiec Szpital Górniczy – Czeladź Tuwima), 237 (Gołonóg Osiedle – Tucznawa Remiza), 648, 818 (Będzin Kościuszki – Katowice Piotra Skargi) i 932 oraz tramwajowa nr 36, a linia tramwajowa nr 30 będzie kursowała tylko w soboty.

Dodatkowa oferta wakacyjna do kąpielisk i ośrodków rekreacyjnych zostanie uruchomiona na liniach autobusowych nr: 52 do Zbiornika Rogoźnik w gminie Bobrowniki (w soboty, niedziele i święta), 175 do Zbiornika Pogoria I w Dąbrowie Górniczej, 221 do Zalewu Sosina w Jaworznie, 700 do Zbiornika Rogoźnik w gminie Bobrowniki (w soboty, niedziele i święta) oraz 716 do Zbiornika Pogoria III w Dąbrowie Górniczej.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here