Już po raz szósty, wakacje w Sosnowcu zakończy wielkie grillowanie na Górce Środulskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych, mieszkańcy będą mogli wykazać się swoim talentem kulinarnym. Atrakcji nie zabraknie.

To już tradycja, że ostatnią niedzielę sierpnia sosnowiczanie spędzają na grillowaniu u podnóża Górki Środulskiej. Nie inaczej będzie w tym roku. Będzie smacznie i wesoło, a z rusztu schodzić będą wyjątkowe smaki.

– Wakacyjne grillowanie z mieszkańcami stało się już tradycją, którą nadal chcemy podtrzymać. Myślę, że to doskonałą okazja, żeby spotkać się w nieco luźniejszej atmosferze i przede wszystkim odpocząć w miłym towarzystwie – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wielkie wakacyjne grillowanie rozpocznie się o godzinie 15:00, 27 sierpnia. To niezwykła okazja do towarzyskich spotkań na świeżym powietrzu, dobrej zabawy oraz kulinarnych eksperymentów.

Podczas imprezy ponownie przeprowadzony zostanie konkurs na najlepszą potrawę z rusztu, w którym pula nagród to równowartość 4 tysięcy złotych. Aby wziąć udział w konkursie, należy przynieść ze sobą grilla oraz produkty, które chcemy upiec. W zabawie mogą brać udział zawodnicy indywidualni, ale także całe rodziny, zarówno amatorzy, jak i zawodowi kucharze.

Dla najmłodszych czekają liczne atrakcje, m.in. warsztaty kulinarne, warsztaty ogrodnicze, animacje, gry i zabawy, a także ciekawe konkursy z nagrodami. Ponadto, dla mieszkańców poza strefą smaku, przygotowana będzie także strefa chilloutu. Na scenie zaprezentują się zagłębiowscy stand-uperzy: Jacek Noch, Damian Kubik i Open Mic.

Wydarzenie zakończy się o godzinie 20:00, a całość poprowadzi doskonale znany sosnowieckiej publiczności Wasiu.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here