Multimedialne laboratorium kosmosu, teleskopowe pokazy Słońca, zwiedzanie obserwatorium, a także filmy o kosmosie to wszystko czeka na tych, którzy zdecydują się odwiedzić obserwatorium astronomiczne w Szkole Podstawowej nr 16 w Dąbrowie Górniczej.

Szkolne obserwatorium astronomiczne Dąbrowskie Koło Miłośników Astronomii i Astronautyki im. St. R. Brzostkiewicza w Szkole Podstawowej nr 16 przygotowało program popularnonaukowy skierowany do dzieci i młodzieży, która wakacje spędza w mieście.

W ramach projektu „Wakacje z astronomią” dzieci mogą zwiedzić obserwatorium, obejrzeć filmy o kosmosie, uczestniczyć w teleskopowych pokazach Słońca, a także uczestniczyć w pokazach multimedialnych.

Szkolne obserwatorium astronomiczne – fot. mat.pras.
Szkolne obserwatorium astronomiczne – fot. mat.pras.

Obserwatorium czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00. Zajęcia trwają od godz.10:00 do 15:00. W piątek, 27 z uwagi na niecodzienne zjawisko astronomiczne całkowite zaćmienie Księżyca, obserwatorium czynne będzie w godzinach od 14:30 do godz. 22:30.

Zajęcia prowadzi Dariusz W. Nelle, który od kilkudziesięciu lat czynnie uprawiający astronomię obserwacyjną i astrofotografię. Pan Dariusz to także konstruktor astronomicznych przyrządów obserwacyjnych, twórca Dąbrowskiego Koła Miłośników Astronomii i Astronautyki im. St .R. Brzostkiewicza oraz Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego, a także propagator budowy Dąbrowskiego Planetarium.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here