3 lutego, grupka młodych osób zniszczyła wnętrze nowego, hybrydowego autobusu miejskiego linii nr 160 w Sosnowcu. Miasto dało sprawcom dwa miesiące na zgłoszenie się na policję. Tak się jednak nie stało, dlatego opublikowano nagranie ze zdarzenia.

Wstyd, żenada i szok! Takiego chamstwa dawno nie oglądaliśmy – jak młodzi ludzie mogą się tak zachowywać? Daliśmy wam dwa miesiące łudząc się, że wyrzuty sumienia i poczucie winy sprawią, że sami zgłosicie się na Policję lub do PKM-u i pokryjecie straty, a my o wszystkim zapomnimy” – czytamy na oficjalnym portalu społecznościowym miasta.

Tak się jednak nie stało, sprawcy dewastacji, do której doszło w autobusie miejskim linii nr 160, na policję ani do PKM-u się nie zgłosili. Dlatego postanowiono opublikować materiał z monitoringu.

Na materiale można zobaczyć m.in. malowanie markerami szyb, kamer i obicia pojazdu, brudzenie tapicerki foteli, zniszczenie szyby drzwi przy pomocy kija golfowego i zaśmiecanie autobusu. Straty oszacowano na kwotę 6 tysięcy złotych.

Osoby, które mogą znać ludzi z materiału proszone są o kontakt z I komisariat Policji w Sosnowcu przy ul. Piłsudskiego pod numerem 32 269 11 00; e-mailowo na adres kp1@sosnowiec.ka.policja.gov.pl.

Czy Sosnowiec to bezpieczne miasto?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. Dobrze, że kamerują już wyraźnie!!
    I teraz takie artysty sztuki afroamerykańskiej jak „wdrzk” nie będą tak obsmarowywały coinobyło!

  2. Ta sprawa powinna mieć swój finał już w trakcie przejazdu. Kierowca, który ma podgląd na żywo we wszystkie kamery powinien niezwłocznie poinformować dyżurnego pod 112 o incydencie a na stosownym umówionym przystanku powinna czekać suka policyjna i 5 rosłych policjantów. Po zabraniu na komisariat tych szmaciarzy powinni otrzymać gruby wpierdol i 48 h. Rodzice tych głąbów powinni być wezwani w trybie natychmiastowym do pokrycia wszelkich kosztów na poczet KZK GOP za zniszczone mienie, koszty interwencji policji, a sam kierowca powinien zostać za postawę obywatelską nagrodzony premią. Panie Rafale Łysy, czy wy już do reszty zglupieliście w tym urzędzie? Dajecie dwa miesiące nastoletnim degeneratom na opamiętanie się? A co by było w wypadku gdyby rozjuszeni brakiem reakcji na następny raz w przeciągu okresu karencji, który łaskawie im podaliscie np wpadli na pomysł pobicia kogoś w komunikacji publicznej? Miejcie litość i zacznijcie się zachowywać rozsądnie. Z bydłem się nie pertraktuje tylko unieszkodliwia! Mieliście już przykłady z kradzieżą doniczek w centrum miasta, dewastacją wiat przystanków, wind w przejściach dla pieszych, a teraz to… Dajcie wreszcie realny sygnał, że nie tolerujecie wandalizmu i elementu społecznego inaczej z Sosnowca cały czas będą się śmiać. Dajcie też funkcjonariuszom publicznym, kierowcom autobusow miejskich i innym osobom odpowiadającym pośrednio i bezpośrednio narzędzia do szybkiej komunikacji między sobą. Niech ten kierowca nie będzie zastraszony, niech reaguje, niech wie, że może liczyć na wsparcie !!! Opamiętajcie się !!! Pozdrawiam.

    • Bardzo dobrze napisane… zero pobłażania. Wandal nie czeka dwóch miesięcy na pozwoleniu pana Łysego z UM. Na takie wybryki jest prosty sposób: delikwent spłacający miesiąc w miesiąc przez wiele długich lat swoje „pięć minut dobrej zabawy”

  3. „Miasto dało sprawcom dwa miesiące na zgłoszenie się na policję.” – pytanie: czy ci urzędnicy się leczą? Wandale w tym czasie mogli roznieść kilka innych pojazdów. Poza tym film jest niedostępny. A wizerunki wandali nie powinny być zamazywane, bo obciach w sieci to największa kara. Czyżby się okazało, że to jacyś krewni i znajomi sędziów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here