W przyszłym roku w Sosnowcu powstanie trzeci ogród jordanowski. Jedną z głównych atrakcji będzie tyrolka.

W stolicy Zagłębia Dąbrowskiego ukończono właśnie budowę drugiego ogrodu jordanowskiego. Miasto już teraz zapowiada powstanie kolejnego. Tym razem na Górce Środulskiej.

Władze miasta potwierdzają te informacje.

– Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania programu funkcjonalno-użytkowego. Powinien on być gotowy do końca roku. Na podstawie tego programu ogłosimy na początku roku przetarg w systemie “zaprojektuj i wybuduj”. Firma, która wygra, będzie odpowiadała za przygotowanie projektu oraz jego realizację. Chcemy, aby ogród był gotowy z początkiem wakacji – wyjaśnia Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca.

CZYTAJ TAKŻE: Staw przy Górce Środulskiej zmienia właściciela

Szacunkowy koszt inwestycji to około 2-3 mln zł. Ogród podzielony zostanie na trzy części i będzie dostępny przez cały rok. Strefa dla najmłodszych znajdzie się najbliżej obiektów MOSiR-u.

– Od wielu lat organizujemy tam wiele rodzinnych imprez i uważamy, że jest to optymalne miejsce dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Jest tam też bogaty drzewostan dający cień – podkreśla Mateusz Rykała.

Ogród jordanowski na Górce Środulskiej będzie całoroczną strefą aktywności rodzinnej. Pod tym kątem dobierane też będą urządzenia. Jedną z głównych atrakcji tego miejsca będzie tyrolka.

– Ogród ten będzie inny niż klasyczne. Chcemy bowiem zapewnić mieszkańcom rozrywkę i rekreację przez cały rok, a jednocześnie urozmaicić to miejsce oraz park – zapowiada Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here