W tym roku – 8 grudnia – odbędzie się ósma edycja Memoriału im. Jerzego Kloca (dla piłkarzy z rocznika 2010/2011). Wystąpi osiem drużyn.

W sobotę, 8 grudnia, już po raz ósmy odbędzie się Piłkarski Memoriał im. Jerzego Kloca pod patronatem klubu AKS Górnik Niwka oraz Rady Dzielnicy „Południe” w Sosnowcu.

W imprezie uczestniczyć będzie młodzież z rocznika 2010/2011. W memoriale wystąpi w sumie osiem drużyn: AKS Górnik Niwka I, Zagłębie Sosnowiec, Szczakowianka Jaworzno, MUKP Dąbrowa Górnicza, Górnik Piaski, Unia Kosztowy, AKS Górnik Niwka II oraz Tęcza Błędów.

Początek zmagań młodych piłkarzy rozpocznie się o godz. 9.00, a całość potrwa do godz. 14.30. Turniej będzie rozgrywany w formule grupowej każdy z każdym, a w drugiej fazie w formie pucharowej (półfinały i mecze o 7,5,3 i 1 miejsce).

– Zapraszamy wszystkich serdecznie na Memoriał Jerzego Kloca oraz prosimy o gorące dopingowanie młodych adeptów piłki nożnej – zachęca Paweł Niedzwiedzki, prezes zarządu AKS Górnik Niwka Sosnowiec.

Jerzy Kloc urodził się 17 czerwca 1942 roku w Katowicach-Kostuchnie, zmarł 26 kwietnia 2001 roku. Był jednym z najlepszych zawodników, a następnie trenerów klubu AKS Niwka Sosnowiec. Był kapitanem drużyny, w 1965 roku wraz z kolegami z zespołu wywalczył awans do II ligi. Występy na zapleczu ekstraklasy, to największy sukces w historii sosnowieckiego klubu. Jako trener Jerzy Kloc dał się poznać jako bardzo pomocny i miły człowiek – na jego zajęcia przychodziło blisko 30-40 chłopców, a on sam próbował nawiązać kontakt z każdym bez względu na umiejętności, gdyż twierdził, iż każdy może coś osiągnąć, tylko musi w siebie wierzyć i nie załamywać się niepowodzeniami.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here