Mieszkańcy Będzina wkrótce będą mogli poczuć się jak w nadmorskich kurortach. Wszystko za sprawą trzech tężni solankowych, które staną w kilku lokalizacjach.

W najbliższym czasie Będzin wzbogaci się o kolejne ciekawe miejsca, które zagwarantują mieszkańcom możliwość spędzania wolnego czasu w atrakcyjnie zaaranżowanym plenerze, przyczyniając się do poprawy jakości ich życia, niezależnie od wieku oraz preferowanej formy wypoczynku.

W mieście powstaną trzy tężnie solankowe, czyli miejsca, gdzie wytwarzany jest specyficzny mikroklimat, pomagający w leczeniu chorób układu oddechowego i we wzmocnieniu systemu odpornościowego. Walory lecznicze mikroklimatu porównywane są z korzyściami, jakie daje spacer nad brzegiem morza.

Pierwsza z nich zlokalizowana będzie w parku Syberka, w pobliżu ulicy Czeladzkiej i Małobądzkiej. Altana w kształcie ośmiokąta wraz z przyległym terenem będzie miała powierzchnię blisko 150 metrów kwadratowych. Tężnia będzie ogólnodostępna dla mieszkańców, a wraz z jej budową przewidziane jest zagospodarowanie terenu – powstaną alejki, zamontowane zostanie nowe oświetlenie, nasadzone nowe krzewy oraz zamontowane ławki, kosze oraz stojaki rowerowe.

Na podobne rozwiązanie zdecydował się w ubiegłym roku burmistrz Czeladzi. Pierwsza w naszym regionie tężnia solankowa pojawiła się w październiku przy ulicy Krótkiej w dzielnicy Piaski. Z inhalacji solankowych mogą korzystać osoby z chorobami dróg oddechowych, nadciśnieniem, a także osoby z alergią. Solanka działa również bardzo relaksacyjne.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here