W Dąbrowie Górniczej powstało pierwsze profesjonalne miasteczko ruchu drogowego. Koszt inwestycji to 421 tys. zł.

Montaż ławek i stojaków rowerowych zakończył budowę miasteczka ruchu drogowego, które powstało u zbiegu ul. 11 Listopada i Tysiąclecia w Dąbrowie Górniczej, przy skwerku i plenerowej siłowni na dąbrowskim Manhattanie.

– Poziome oznakowanie na jezdniach i zieleń pojawią się wiosną, przy bardziej sprzyjającej aurze, do miasteczka wrócą m.in. ozdobne klomby – mówi Lucyna Stępniewska z biura prasowego UM Dąbrowa Górnicza.

Inwestycja, której koszt to 421 tys. zł, rozpoczęła się pod koniec listopada zeszłego roku. Wykonawcą prac została dąbrowska firma PW-ETA. Wybudowała asfaltowe ścieżki rowerowe o powierzchni 1400 m kw. – dwukierunkowe jezdnie o szerokości 3 m i 1,5-metrowe chodniki, które łączą się z istniejącymi już ciągami dla pieszych. Oprócz jezdni i chodników zamontowano także ławki i stojaki rowerowe.

Pomysł budowy miasteczka w 2016 roku zgłosił do Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego radny Grzegorz Przewieźlik. Projekt poparło 659 osób.

– Cieszę się, że udało się zrealizować ten projekt. To pierwsze tego typu miejsce w naszym mieście, które będzie służyło dzieciom do nauki zachowań na drogach, jazdy na rowerze – komentuje Grzegorz Przewieźlik.

Jak oceniasz pracę sosnowieckiej straży miejskiej?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Nie pierwsze bo takie coś już istniało przy ulicy Kasprzaka. Pamiętam jak za łebka uczyłem się tam jeździć do egzaminu na kartę rowerową.

  2. Szkoda, że te trasy rowerowe dla dzieci powstały pod słupami wysokiego napięcia, przebywanie pod którymi jest szkodliwe. Niestety pan Grzegorz Przewieźnik nie słucha racjonalnych argumentów. zamiast rozsypującego się chodnika wzdłuż ulicy 11 listopada chcę wycinać kolejne drzewa przy ulicy Długiej aby wybetonować kolejną zieleń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here