Zniknął powstańczy mural w centrum Dąbrowy Górniczej, na jego miejscu pojawił się nowy. – Chcieliśmy pokazać nasz lokalny patriotyzm – mówi Piotr Chałuda, inicjator muralu i członek Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej.

Do niedawna jedną ze ścian bloku przy ul. Górników Redenu w samym centrum miasta zdobił mural upamiętniający walczących w Powstaniu Warszawskim.

Mural zniknął, a w jego miejsce pojawił się nowy – w barwach Zagłębia i z jego herbem przedstawiającym stylizowanego białego orła królewskiego. Miejsce do malowania bezpłatnie udostępniła wspólnota mieszkaniowa bloku.

Inicjatorem muralu jest Piotr Chałuda, dąbrowski radny.

– To centrum miasta, dużo osób tu przyjeżdża. Dlatego chcieliśmy pokazać nasz lokalny patriotyzm, i to że utożsamiamy się z regionem. Stąd pomysł na taki mural – mówi Piotr Chałuda.

Mural namalował artysta amator, który bezpłatnie wykonał prace malarskie.

Czy nowoczesny obiekt widowiskowo-sportowy w Będzinie jest potrzebny?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. Kiedy przeminie moda na te tandetne „murale”?! Ludzie, malujcie sobie w mieszkaniach co chcecie, a w przestrzeni publicznej dajcie odpocząc od bazgrołów!

    • Popieram w 100 %. Te murale, czy inne grafitti to pseud- sztuka która tylko zaśmieca przestrzeń publiczną. Lokalny patriotyzm można eksponować na wiele innych sposobów. Na tej fotce jakiś wychudzony kurak i koszmarna czcionka mają na kimś robić wrażenie? To jest raczej antyreklama Zagłębia Dąbrowskiego. Podobnie jak np. mural z mapą na Piaskach w Czeladzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here