Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów przyjedzie do Sosnowca. Autorzy takich hitów, jak „Orła cień”, „Piosenka księżycowa i „Ruchome piaski”, czyli grupa Varius Manx z Kasią Stankiewicz, wystąpią w 14 lutego, w sosnowieckiej Muzie.

Varius Manx zostało założone przez Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków w 1989 roku. Rok później, na rynku ukazała się pierwsza płyta zespołu. Krążek „The Beginning” zapewnił grupie grono wiernych fanów. Wydane w kolejnych latach płyty „Emu”, „Elf”, „Ego”, „End” zyskały status wielokrotnie platynowych oraz szereg nagród min. Grand Prix w Sopocie, sześć Fryderyków czy wygrana na Festiwalu w Karlshamn. Warto zaznaczyć, że zespół Varius Manx jest pierwszym polskim zespołem, który został wyróżniony Brylantową Płytą, nagrodą za największą ilość zdobytych złotych i platynowych płyt.

W Sosnowcu zespół wystąpi z Kasią Stankiewicz, która do zespołu dołączyła w 1995 roku po odejściu Anity Lipnickiej. W czasie koncertu będziemy mogli usłyszeć doskonale znane utwory, hity lat 90-tych, takie jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Piosenka Księżycowa”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, a także nieco nowsze piosenki jak „Maj”, czy najnowsze single zespołu „Ameryka” oraz „Piątek”.

Koncert w Muzie odbędzie się 14 lutego o godzinie 19:00. Bilety w cenie 50 zł i 60 zł, dostępne na stronie www.kiepura.pl, a także w kasach Muzy i Energetycznego Centrum Kultury.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here