14 października w Dąbrowie Górniczej miłośnicy poprawnej polszczyzny staną w szranki i stoczą bój z językowymi „bykami”. Tego dnia już po raz piąty odbędzie się Dyktando Dąbrowskie.

14 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się V Dyktando Dąbrowskie „Walka z bykami, czyli ortograficzna corrida”.

Do konkursu może zgłosić się każdy, kto ukończył 16 rok życia i jest zameldowany na terenie województwa śląskiego. W tym roku uczestnicy dyktanda zmierzą się z tekstem przygotowanym przez dr hab. Danutę Krzyżyk – językoznawcę z Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która będzie także przewodniczyć obradom jury.

Impreza będzie nie tylko okazją do promocji kultury naszego języka ojczystego, ale przede wszystkim świetną zabawą i możliwością zdobycia cennych nagród. Mistrz ortografii otrzyma tytuł „Pogromcy byków” oraz nagrodę finansową.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 10 października 2017 roku. Liczba miejsc jest ograniczona. Dąbrowskie Dyktando odbędzie się 14 października w w bibliotece głównej MBP. Początek o godz. 11.00.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Dąbrowskim Dyktandzie najlepsza okazała się Aleksandra Lech. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach Festiwalu Kultury ZagłębieWood, dofinansowanego z funduszy Urzędu Miejskiego.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here