W marcu rozpocznie się remont wiaduktu na ul. Piłsudskiego, nad torami w rejonie Tworznia w Dąbrowie Górniczej. Prace mają potrwać 6 miesięcy. Kierowcy muszą się w tym czasie liczyć z utrudnieniami i zmianą organizacji ruchu.

Decyzję o remoncie wiaduktu, ze względu na jego zły stan techniczny, wydał Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Realizacją inwestycji zajmie się firma Banimex, która specjalizuje się w budowie oraz remontach tego typu obiektów inżynieryjnych. Jak zapowiada dąbrowski magistrat prace powinny zakończyć się za pół roku.

W tym czasie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, czyli zmianą organizacji ruchu.

– Ostateczna wersja organizacji ruchu jest jeszcze ustalana przez wykonawcę robót, ale na pewno wiadomo już, że wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy jedną jezdnią oraz wyznaczony objazd dla samochodów ciężarowych o masie powyżej 3,5 tony. Zmianie nie ulegną trasy autobusów – informuje Lucyna Stępniewska z biura prasowego UM Dąbrowa Górnicza.

fot. Dariusz Nowak (nddg)

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. To jest ten wiadukt nad byłym przystankiem kolejowym Dąbrowa Górnicza Tworzeń? Jeżeli przy remoncie zlikwidują schody na perony to już pewnie nigdy tej stacji nie reaktywują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here