Ruszyła budowa ronda w miejscu dotychczasowego skrzyżowania ulicy Szpitalnej i Kombatantów w Czeladzi. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Od 22 sierpnia skrzyżowanie zostanie zamknięte.

Zamknięcie i przebudowa skrzyżowania ulicy Szpitalnej i Kombatantów w Czeladzi związana jest z budową nowych centrów przesiadkowych oraz przebudową obecnego układu komunikacyjnego.

Utrudnienia w ruchu drogowym w kierunku szpitala, osiedla Ogrodowa, cmentarza komunalnego i Wojkowic potrwają około 5 miesięcy. Przez ten czas wyznaczone zostaną objazdy ulicami: Tuwima, Grodziecką, DK-94 i 1 Maja.

Tymczasowa organizacja ruchu w Czeladzi - fot. UM Czeladź
Tymczasowa organizacja ruchu w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Zmiany w komunikacji miejskiej

Utrudnienia w ruchu drogowym dotyczyć będą również komunikacji miejskiej. Co takiego się zmieni? 

Linie nr 11, 35, 43, 88, 100, 133, 723, 904N, 911, 911N, 935, C11 – po obsłudze przystanków: Czeladź Urząd Miasta lub Czeladź Staszica autobusy będą kursowały ulicami: Staszica (DK94) oraz Grodziecką do włączenia się na stała trasę na przystanku Czeladź Zespół Szkół. Trasy powrotne będą przebiegały analogicznie, z dodatkowym wjazdem z ulicy Grodzieckiej na ulice: Będzińską i Modrzejowską.

Autobusy linii nr 27 i 235 będą kursowały bezpośrednio ulicami: Staszica (DK94), Grodziecką i Tuwima do włączenia się na stałą trasę, na ulicy Szpitalnej. Trasy powrotne będą przebiegały analogicznie, z dodatkowym wjazdem z ulicy Grodzieckiej na ulice: Będzińską i Modrzejowską. Obsługiwane będą przystanki znajdujące się na trasie przejazdu: Czeladź Zespół Szkół i Czeladź Tuwima.

Linie nr 42, 902N i 904N będą kursowały bezpośrednio ulicą Staszica (DK94) do włączenia się na stałą trasę, na ulicy Będzińskiej. Trasy powrotne będą przebiegały analogicznie, z dodatkowym wjazdem z ulicy Będzińskiej na ulicę Modrzejowską. Kurs linii nr 902N rozpoczynający planowo na przystanku Czeladź Stare Miasto, będzie je rozpoczynał na przystanku Czeladź Urząd Miasta.

Na czas prowadzenia prac uruchomione zostaną także tymczasowe przystanki: Czeladź Mysłowicka (jedno stanowisko w kierunku szpitala) zlokalizowane na ulicy Staszica przed kładką dla pieszych oraz Czeladź Rynek (jedno stanowisko w kierunku Sosnowca i Katowic) zlokalizowane na ulicy Modrzejowskiej, przed wjazdem na ulicę Staszica.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Rowerowa rewolucja w Czeladzi. Ruszyła wielka budowa

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here