Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące utrudnień, opóźnień czy zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej pasażerowie Zarządu Transportu Metropolitalnego znajdą teraz w jednym miejscu.

Na portalu społecznościowym Facebook uruchomiona została nowa strona „Zarząd Transportu Metropolitalnego – ALERT”, gdzie publikowane będą najbardziej istotne i aktualne komunikaty. Wśród nich również te, nadesłane przez podróżnych, dotyczące m.in. zgubionych czy znalezionych przedmiotów.

– Nowa strona jest dedykowana przede wszystkim informacjom o utrudnieniach i zmianach w kursowaniu wszystkich pojazdów pod szyldem Zarządu Transportu Metropolitalnego. Publikowane tutaj będą również inne istotne komunikaty dla pasażerów, takie jak aktualizacja rozkładów jazdy, nowa lokalizacja przystanków, czy też objazdy na poszczególnych liniach – wyjaśnia Kamila Rożnowska, rzecznik prasowy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Jak zapowiadają twórcy, za pośrednictwem nowej strony ważne wiadomości o utrudnieniach czy opóźnieniach będą mogli przekazywać także sami podróżni. – Będzie to również miejsce, gdzie pojawią się informacje o zgubionych czy znalezionych przedmiotach – dodaje Kamila Rożnowska.

Zarząd Transportu Metropolitalnego jest organizatorem transportu na obszarze metropolii od 1 stycznia 2019 roku. Nowa jednostka organizacyjna przejęła zadania KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. ZTM zarządza ok. 440 liniami autobusowymi, tramwajowymi i trolejbusowymi, które każdego dnia obsługują prawie 7 tys. przystanków. Dyrektorem Zarządu Transportu Metropolitalnego jest Małgorzata Gutowska.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Autobusy w metropolii będą żółte, tramwaje pozostaną czerwone

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

  • Jak sobie Ślązacy zażyczą, aby były różowe w zielone groszki to takie będą. Silenizacja postępuje. Najpierw tramwajom nadali imiona – Truda, Zeflik, Alojz, potem pani Bartel po śląsku zapowiadała przystanki, a teraz autobusy malują na żółto. To podobno kompromis i ukłon w naszą stronę, bo chcieli malować na żółto-niebiesko. Poczekaj jeszcze trochę, a Twoje dzieci zamiast „zegar” będą mówić „zygor”.

 1. A co z tą śląską KUPą? Poprawią toto? Sposób rozliczania za kurs mając nabitą kasę – trzeba sobie kalkulować, klikać aby wybrać korzystniejsze rozwiązanie. Powinien sam ‚komputer’ wybrać korzystniejszą dla pasażera taryfę przy odbiciu się przy wejściu i wyjściu!

 2. To nic nie wiesz? ŚKUP ma działać jeszcze trzy lata do 2021 i potem nowy system będzie, więc w tym już nic nie będą naprawiać raczej. Można się dziwić, że prokuratura się tym nie zajmie, przecież to taka niegospodarność wydawać pieniądze na system który od początku był przestarzały i awaryjny. W Tychach mają już niedługo ruszyć prace i tam będą nowe kasowniki obsługujące ŚKUP, ale gotowe już do nowego systemu. Będzie tam można płacić kartą w kasowniku, a karta ŚKUP będzie już niepotrzebna. Nie wiadomo jednak co z miesięcznymi.

  • ooo
   Umknęło mnie! Miesięczny był dla mnie za drogi, lepiej kalkulowała mnie się ta śląska KUPa – ale korzystanie z tego było horrorem 😁
   Lepiej miesięczny by zrobili w cenie Jaworzna i po sprawie + biletomaty w busach dla przyjezdnych 👍

   • Zrobiliby roczny, taki jak w Jaworznie. Za 180zł przez cały rok można korzystać z komunikacji. Zresztą nawet gdyby kosztował 500zł to bym taki bilet kupił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here