Czy kobieta w ciąży zasługuje, by siedzieć w komunikacji miejskiej? PKM Sosnowiec w niecodzienny sposób przekonuje, że tak.

„Ustąp miejsca komuś, kto nosi coś ważniejszego” – tymi słowami sosnowiecki przewoźnik przypomina, że ustępowanie miejsca kobiecie w ciąży w komunikacji jest istotne. Teza ta poparta jest ilustracją szanghajskiego projektanta Shiyang He, który w zabawny sposób ukazuje kwestię ustępowania miejsca ciężarnej w środkach komunikacji.

Ustępowanie miejsca kobiecie w ciąży - fot. PKM Sosnowiec
Ustępowanie miejsca kobiecie w ciąży – fot. PKM Sosnowiec

Warto wyjaśnić, że chociaż ciąża to nie choroba, kobieta w ciąży w komunikacji miejskiej powinna mieć ustąpione miejsce ze względów bezpieczeństwa. W razie silnego hamowania narażona jest ona i jej nienarodzone dziecko. Ponadto, długie stanie jest dla ciężarnej bardzo niekorzystne i niebezpieczne.

Czy to dobry pomysł by skłonić ludzi do refleksji?

Skomentuj przez Facebook

11 KOMENTARZE

 1. Czy to jest w zgodzie z ideami gender i LGBT? Czy to nie jest dyskryminowanie mężczyzn? Co na to Rzecznik Praw Obywatelskich, KOD i TSUE?

 2. Dziś nie można za kołnierz podnieść smroda gapiącego się w srajbuka, bo niby to przemoc… do komentującego powyżej o „wynajmowaniu dzieci do kolejki”: być może w waszej wsi tak było, tu człowiek wstawał, gdy widział starszą osobę bo tak wypadało, dziś chamstwo i egocentryzm to norma.

  • Jeżeli chodzi o kobiety w ciąży, zgadzam się. Chamstwem jest nie ustąpić miejsca. Natomiast jeżeli chodzi o osoby starsze, zwłaszcza te panie z wypacykowanymi paznokciami i fryzurze za milion dolarów to powiem tak. Drodzy seniorzy, młodzi aktualnie pracują na wasze emerytury. Dobrze by było aby zamiast siedzieć zmęczeni na L4 jednak pracowali, bo jak oni padną to wy swoich emerytur nie zobaczycie. Weźcie to pod uwagę, bo od ich kondycji zależy wasze być albo nie być.

   • Ciekawe czy tego samego zdania będziesz, jak dopadnie cię wiek emerytalny, niektórym się wydaje że oni się nie zestarzeją, jak będziesz mieć te 60,70 lat to zobaczysz jak niestabilne są nogi i jak ciężko zachować równowagę w komunikacji miejskiej, gdzie kierowca czy motorniczy szarpie czy hamują pojazdem

    • Ja nie dożyję takiego wieku, a nawet jak dożyję to będę musiał mieć „stabilne nogi”, bo z emerytury zapewne wyżyć się nie będzie dało. Praca aż do śmierci, bez marudzenia, że ktoś mi miejsca nie ustąpił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here