Urząd Miasta w Czeladzi będzie wizytówką miasta [ZDJĘCIA+WIDEO]

0
1079

Kiedyś jeden z najbrzydszych w regionie, dziś staje się nie do poznania. Urząd Miasta w Czeladzi będzie prawdziwą wizytówką miasta.

Urząd Miasta w Czeladzi przez lata szpecił wizerunek najstarszego miasta w Zagłębiu Dąbrowskim. Dziś wygląda zupełnie inaczej i nie przypomina już obskurnego budynku sprzed kilkunastu miesięcy.

Mieszkańcy Czeladzi od kilku miesięcy mogą podziwiać frontowe ściany magistratu. Dominują kolory skandynawskiej szarości oraz czarne, błyszczące panele, które widoczne są z tyłu budynku. Obecnie trwają prace wewnątrz magistratu. Przypomnijmy, że zmiany obejmą m.in. salę sesyjną, Urząd Stanu Cywilnego i wiele innych pomieszczeń.

– Mamy lekki poślizg. Często zdarza się, że przy tak dużych inwestycjach pojawiają się nieprzewidziane utrudnienia. My także w trakcie remontu, dokonywaliśmy kilku poprawek – wyjaśnia Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Kiedy czeladzki magistrat będzie gotowy? – Inwestor zaproponował przesunięcie terminu z 4 sierpnia na 4 października. Jeżeli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, to ok. 15 września budynek powinien być już gotowy. Potem będą odbiory i myślę, że na początku października będzie można przejąć budynek i powoli przenosić się z obecnie zajmowanych przez nas pomieszczeń – tłumaczy burmistrz Szaleniec.

Jak podkreśla burmistrz, prace przebiegają bardzo dobrze. – Firma Krisbud jest solidną firmą, momentami na budowie pracuje 60 pracowników i generalnie jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych prac. Mam nadzieję, że na koniec wynik również będzie pozytywnie oceniony przez naszych inspektorów nadzoru – mówi nam burmistrz Czeladzi.

Remont czeladzkiego magistratu rozpoczął się w październiku 2016 roku. Na jego czas wszystkie wydziały Urzędu, Straży Miejskiej i Rady Miasta przeniesione zostały do budynków, w których funkcjonują pozostałe instytucje miejskie.

Remont czeladzkiego magistratu to kolejny etap dużej inwestycji. W ubiegłym roku zakończono remont schodów, który od lat szpecił wizerunek miasta. Przebudowano również tereny wokół Urzędu Miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here