Urząd Miasta w Czeladzi będzie wizytówką miasta [ZDJĘCIA+WIDEO]

0
1164

Kiedyś jeden z najbrzydszych w regionie, dziś staje się nie do poznania. Urząd Miasta w Czeladzi będzie prawdziwą wizytówką miasta.

Urząd Miasta w Czeladzi przez lata szpecił wizerunek najstarszego miasta w Zagłębiu Dąbrowskim. Dziś wygląda zupełnie inaczej i nie przypomina już obskurnego budynku sprzed kilkunastu miesięcy.

Mieszkańcy Czeladzi od kilku miesięcy mogą podziwiać frontowe ściany magistratu. Dominują kolory skandynawskiej szarości oraz czarne, błyszczące panele, które widoczne są z tyłu budynku. Obecnie trwają prace wewnątrz magistratu. Przypomnijmy, że zmiany obejmą m.in. salę sesyjną, Urząd Stanu Cywilnego i wiele innych pomieszczeń.

– Mamy lekki poślizg. Często zdarza się, że przy tak dużych inwestycjach pojawiają się nieprzewidziane utrudnienia. My także w trakcie remontu, dokonywaliśmy kilku poprawek – wyjaśnia Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Kiedy czeladzki magistrat będzie gotowy? – Inwestor zaproponował przesunięcie terminu z 4 sierpnia na 4 października. Jeżeli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, to ok. 15 września budynek powinien być już gotowy. Potem będą odbiory i myślę, że na początku października będzie można przejąć budynek i powoli przenosić się z obecnie zajmowanych przez nas pomieszczeń – tłumaczy burmistrz Szaleniec.

Jak podkreśla burmistrz, prace przebiegają bardzo dobrze. – Firma Krisbud jest solidną firmą, momentami na budowie pracuje 60 pracowników i generalnie jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych prac. Mam nadzieję, że na koniec wynik również będzie pozytywnie oceniony przez naszych inspektorów nadzoru – mówi nam burmistrz Czeladzi.

Remont czeladzkiego magistratu rozpoczął się w październiku 2016 roku. Na jego czas wszystkie wydziały Urzędu, Straży Miejskiej i Rady Miasta przeniesione zostały do budynków, w których funkcjonują pozostałe instytucje miejskie.

Remont czeladzkiego magistratu to kolejny etap dużej inwestycji. W ubiegłym roku zakończono remont schodów, który od lat szpecił wizerunek miasta. Przebudowano również tereny wokół Urzędu Miasta.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here