Dobiegł końca generalny remont Urzędu Miasta w Czeladzi. Uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się 20 października.

Dobiegł końca kapitalny remont czeladzkiego magistratu. Po blisko rocznej przerwie ponownie będzie służył mieszkańcom najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego.

Zakres robót obejmował m.in. wykonanie elewacji, montaż – obiecanej przed laty – windy zewnętrznej, a także niezbędne prace wewnątrz obiektu. Wyremontowana została także sala sesyjna, Urząd Stanu Cywilnego i wiele innych pomieszczeń.

Na początku października rozpoczął się proces przeprowadzania do zmodernizowanego budynku poszczególnych wydziałów, które na czas remontu funkcjonowały w różnych częściach miasta.

– Sama przeprowadzka zostanie rozłożona w czasie, a kolejne wydziały będą przenoszone etapami. W pierwszej kolejności będą to wydziały obsługujące interesantów i petentów – mówił nam pod koniec września Tomasz Michałek z biura prasowego UM w Czeladzi.

Przypomnijmy, że początkowo otwarcie urzędu planowano 6 października, ale ze względu na „wodny kryzys” w Czeladzi termin ten został przełożony. Otwarcie urzędu nastąpi więc w piątek, 20 października, o godz. 18.00. Urzędnicy przygotowali kilka specjalnych atrakcji.

– Tego wieczoru każdy mieszkaniec będzie mógł obejrzeć Urząd Miasta w nowej krasie i zapoznać się z jego wnętrzem. W roli przewodników wystąpią urzędnicy, którzy odpowiedzą na każde pytanie – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Remont czeladzkiego urzędu kosztował blisko 7 mln zł. – Mam nadzieję, że zmodernizowany obiekt spodoba się mieszkańcom oraz zauważony zostanie przez wszystkich, którzy odwiedzają nasze miasto – kończy Zbigniew Szaleniec.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here