W Porębie nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa 16 kamer miejskiego monitoringu. Od września unowocześniony system przejęła policja.

Od jakiegoś czasu urzędnicy z Poręby rozwijali system monitoringu miejskiego. Teraz przekazali go w ręce policji. – Doskonale zdajemy sobie sprawę z konieczności posiadania i rozwijania monitoringu w naszym mieście. Teraz stawiamy kolejny krok. Unowocześniliśmy system i przekazujemy go policji w Porębie – podkreśla burmistrz Ryszard Spyra.

Teraz bezpośrednią obsługą kamer zajmie się już nie spółka miejska, lecz funkcjonariusze. Centrum monitoringu znajduje się w siedzibie posterunku policji w Porębie przy ul. Chopina.

Monitoring miejski w Porębie - fot. UM Poręba
Monitoring miejski w Porębie – fot. UM Poręba

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa 16 kamer. – Są to kamery o odpowiedniej czułości, obudowach przystosowanych do warunków zewnętrznych, z system zapisu z odpowiednimi odstępami czasowymi pomiędzy rejestrowanymi klatkami – mówią przedstawiciele spółki Drago Service, która na zlecenie miasta modernizowała miejski monitoring.

Jak podkreślają stróże prawa, system jest nowoczesny i bardzo dokładny. – Bez problemu możemy odczytać np. tablice rejestracyjne przejeżdżających ulicami Poręby samochodów. Wszystko widać jak na dłoni – podkreślają mundurowi.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here