Trwa rekrutacja uzupełniająca do programu „Uniwersytet najlepszych”, czyli nowoczesnej inicjatywy edukacyjnej.

2 września rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do drugiej edycji programu „Uniwersytet Najlepszych”. Możliwość dołączenia do „Najlepszych” ponownie otrzymają młodzi ludzie spełniający regulaminowe kryterium – osoby uczącej się i zamieszkałej na terenie Chorzowa lub Sosnowca.

Przedsięwzięcie skierowane jest do najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa śląskiego, zainteresowanych rozwojem naukowym. Projekt ma na celu pokazanie bogatej oferty edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego oraz zachęcenie do podjęcia studiów na terenie województwa śląskiego.

– To pierwsza tego typu inicjatywa w naszym regionie, a jej celem jest rozwijanie zainteresowań najzdolniejszych uczniów Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej – tłumaczą pomysłodawcy programu.

Główną metodą pracy w „Uniwersytecie Najlepszych” stanowi edukacja spersonalizowana oparta na tutoringu. Tutor, czyli opiekun pomagający w znalezieniu optymalnej ścieżki naukowej i dostosowaniu jej do zainteresowań ucznia, podczas spotkań z uczestnikiem projektu motywuje go do długotrwałej pracy nad rozwojem osobistym i naukowym.

Program zakłada realizację zindywidualizowanych programów edukacyjnych dla uzdolnionych uczniów pod opieką pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego. Program dla uczestników będzie realizowany w dwóch edycjach trwających od października do czerwca. Obie edycje zwieńczy konferencja podsumowująca program.

Do programu mogą przystąpić kandydaci, którzy w dniu rozpoczęcia programu będą uczniami VIII klasy szkoły podstawowej lub uczniami szkoły ponadpodstawowej, z wyłączeniem klas maturalnych, a także spełniają regulaminowe kryterium – osoby uczącej się i zamieszkałej na terenie Chorzowa lub Sosnowca. Rekrutacja potrwa do 15 września.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here