Rozpoczął się remont drogi prowadzącej do Trójkąta Trzech Cesarzy od strony ulicy Orląt Lwowskich. Prace potrwają do końca roku.

Trójkąt Trzech Cesarzy to określenie miejsca, gdzie w latach 1846–1915 zbiegały się granice trzech europejskich mocarstw biorących udział w rozbiorze Polski: Prus, Austrii i Rosji. Obecnie jest to miejsce rekreacji i wypoczynku dla wielu mieszkańców Sosnowca, Jaworzna i Mysłowic.

Wkrótce, ulica Żeglarska prowadząca do tego chętnie odwiedzanego przez mieszkańców Sosnowca miejsca będzie jak nowa. Ruszyły prace związane z jej modernizacją, dzięki którym ulica będzie bezpieczna i przyjazna zarówno kierowcom, jak i pieszym.

W ramach wartych 868 tys. zł robót powstanie blisko 800-metrowa droga, parking dla ok. 40 samochodów oraz plac ze stojakami na rowery. Ponadto, w ramach zadania wykonawca wyremontuje również schody i wybuduje oświetlenie.

Prace potrwają do końca roku.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Żeby tak jeszcze ktoś pospszątał lasek przy działkach i żeby stał się cud i działkowcy nie zasyfili go na nowo to by dopiero było super.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here