Koszykarki I-ligowego JAS-FBG Zagłębia Sosnowiec zainaugurowały nowy sezon. Sosnowiczanki pokonały u siebie Good Lood AZS PK Kraków 66:65.

Zawodniczki JAS-FBG Zagłębia Sosnowiec zaczęły nowy sezon od zwycięstwa nad drużyną z Krakowa. – Rywal z Krakowa to główny faworyt do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. W ubiegłym sezonie ekipa ta okazała się najlepszym zespołem rundy zasadniczej w swojej grupie. Tanio skóry na pewno nie sprzedamy – mówił przed meczem Marek Sałata, prezes klubu.

Tak też faktycznie było. Podopieczne Karoliny Szlachty i Piotra Neydera sprawiły niespodziankę i ograły faworytki ze stolicy Małopolski.

Pierwsza kwarta trwała niemal pół godziny. Wszystko przez faule i rzuty wolne. Pierwsze punkty zdobyła Martyna Stasiuk, ale później lepiej radziły już sobie krakowianki, które wygrały 25:18.

W drugiej kwarcie przyjezdne kontynuowały dobrą passę i konsekwentnie powiększały swoją przewagę. W pewnym momencie wynosiła ona już nawet 17 punktów (37:20 i 39:22). Ostatecznie sosnowiczanki przegrywały 29:42.

Po przerwie Jaski systematycznie odrabiały straty i po dobrej grze dopięły swego. Trzecią i czwartą kwartę Zagłębianki wygrały odpowiednio 15:11 i 22:12, a całe spotkanie 66:65.

Najwięcej punktów dla drużyny ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego zdobyły Weronika Telenga (15), Martyna Stasiuk (14), Aleksandra Wojtala (12) i Małgorzata Zuchora (11). Najlepiej punktującą zawodniczką gości była Karolina Wilk (17).

6 października sosnowiczanki zagrają na wyjeździe z MUKS-em Poznań, a 14 października u siebie podejmować będą Eneę AZS AJP III Gorzów Wielkopolski.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Good Lood AZS PK Kraków 66:65 (18:25, 11:17, 15:11, 22:12)