W sobotnim meczu dwunastej kolejki Nice I Ligi, piłkarze Zagłębia zremisowali w Bytowie z Bytovią 2:2. Dwie bramki dla sosnowiczan strzelił Szymon Lewicki.

Podopieczni Dariusza Dudka udali się do Bytowia z jasnym celem – sosnowiczanie za wszelką cenę chcieli wygrać i opuścić przedostatnie miejsce w tabeli. Niestety nie udało się tego osiągnąć. Zagłębiacy zremisowali z Bytovią 2:2.

Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Wynik spotkania otworzył w 12. minucie Marek Opałacz. W 21. minucie wyrównał Szymon Lewicki, ale stan ten długo się nie utrzymywał. Rywale szybko odpowiedzieli i po strzale Janusza Surdykowskiego znów prowadzili. Przed przerwą po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Szymon Lewicki, który drugi raz w tym meczu doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie żadna z drużyn nie potrafiła ustrzelić rywala. Warto też dodać, że Bytovia kończyła mecz w osłabieniu. Boisko, za dwie żółte kartki, musiał bowiem opuścić Kamil Wacławczyk.

Więcej o meczu wkrótce.

Drutex-Bytovia Bytów – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (2:2)

Bramki: 1:0 – Marek Opałacz (12.), 1:1 – Szymon Lewicki (21.), 2:1 – Janusz Surdykowski (24.), 2:2 – Szymon Lewicki (44.).

Bytovia: Witan – Opałacz, Wróbel, Jakóbowski (86. Wilk), Surdykowski Ż(92. Kpassa), Poczobut, Wacławczyk CZ, Stasiak Ż, Gonzalez, Wolski (64. Kuzdra), Duda.

Zagłębie: Kudła – Jędrych, Nowak Ż, Makowski (36. Milewski Ż), Cichocki, Lewicki, Udovicić, Sanogo, Wrzesiński (68. Łuczak), Sulewski Ż.

Sędziowie: Konrad Kiełczewski (Białystok) – Bartosz Heinig, Dariusz Bohonos.