16 szkół z Dąbrowy Górniczej bierze udział w kampanii „Piję wodę z kranu”. Uczniowie mogą korzystać w szkole z dystrybutora wody bez ograniczeń. To akcja Dąbrowskich Wodociągów.

Spółka ustawia dystrybutory w dąbrowskich szkołach i przedszkolach. – Chcemy jak najszerzej promować ideę picia wody z kranu, która jest nie tylko zdrowa, ale także chroni środowisko przed zbędnym plastikiem – podkreśla Andrzej Malinowski, prezes Dąbrowskich Wodociągów.

W tym roku do projektu dołączyła m.in. Szkoła Podstawowa nr 30 w dzielnicy Mydlice. Uczniowie szkoły już wcześniej w ramach projektu Strażnik Czystej Wody odwiedzali oczyszczalnię ścieków i stacje uzdatniania wody. – Wówczas dzieci, ale też my, nauczyciele, przekonaliśmy się, że woda z kranu jest bezpieczna i zdrowa. Dlatego kiedy Dąbrowskie Wodociągi zaproponowały instalację dystrybutora, zdecydowaliśmy się dołączyć do projektu – mówi Violetta Suwała-Musielak, wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 30.

Z dystrybutora korzystają dzieci i nauczyciele, a nawet rodzice. Nalewają wodę do wielorazowych bidonów. – Natomiast ze sklepiku eliminujemy słodkie napoje zawierające niezdrowe składniki – dodaje Violetta Suwała-Musielak.

Jak przekonuje spółka, woda w dąbrowskich kranach pochodzi w 80 procentach z ujęć głębinowych. Ujmowana jest z odwiertów w warstwie triasowej i jest bogata w biopierwiastki takie jak magnez, wapń, sód, i potas. – Jakość wody jest regularnie badana w nowoczesnym akredytowanym laboratorium Dąbrowskich Wodociągów. Laboranci wykonują miesięcznie ok. 1300 analiz próbek wody, które pobierane są na początku, w środku i na końcu sieci wodociągowej. W laboratorium oznacza się parametry jakościowe wody, a także wykonuje badania smaku i zapachu – wyjaśnia Michał Raszka, rzecznik prasowy Dąbrowskich Wodociągów.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Woda sosnowiecka jest nie lepsza, wkłady filtracyjne 1 mikronowe są pomarańczowe po jednym tygodniu filtracji na użytek kuchenny… propagandowa akcja otruwania nieświadomych…

  2. Ja swoim dzieciakom bym nie pozwoliła pić kranówki czy to w szkole czy w domu. Zawsze do plecaków pakuję im po małej cisowiance przynajmniej mam pewność że woda jest zdatna do picia 🙂

  3. Woda z kranu jest dobra do picia, to tylko w waszych głowach siedzą jakieś mity z PRLu. Firmy które sprzedają filtry do wody wmawiają wam, że ich potrzebujecie. Firmy które sprzedają butelkowaną wodę mineralną podobnie, a tak naprawdę woda z kranu jest często lepsza niż ta z butelki.
    Minerały zawarte w wodzie, kamień odkładający się w czajniku świadczy o tym, że jest to woda ze studni głębinowej, nie jałowa woda destylowana jaką pijecie z filtra. Owszem do prania czy mycia taka woda idealna nie jest bo trzeba więcej detergentów, ale do picia nadaje się jak najbardziej.
    Nie wierzycie? Pijcie sobie dalej wodę w z butelek i filtrów, wydawajcie pieniążki. Poczytajcie sobie o bakteriach jakie gromadzą się i żyją w waszych filtrach wody, albo o ftalanach z plastikowych butelek. Smacznego 😉

  4. Tak na chłopski rozum – jaki interes mają wodociągi w tym by promować picie wody z kranu? Żaden. I tak i tak tą wodę kupicie i za nią zapłacicie, czy ją pijecie czy nie.
    Natomiast sprzedawcy filtrów i producenci wody butelkowanej (tak, tak producenci, bo wodę butelkową nie tylko się wydobywa, ale jeszcze potem przerabia – filtruje, napowietrza, pozbawia żelaza, a czasami sztucznie dodaje minerały) zrobią wszystko byście kupili ich produkt. W końcu z tego żyją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here