Uczniowie jednej z dąbrowskich szkół doczekają się wreszcie sali gimnastycznej, wielofunkcyjnego boiska z bieżnią, placu zabaw i nowych pracowni lekcyjnych.

Na tę inwestycję mieszkańcy Błędowa, a szczególnie uczniowie, czekali latami i wszystko wskazuje na to, że wreszcie się doczekają (Lepiej późno, niż wcale). Niebawem ruszy bowiem rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w tej dzielnicy. Obecnie miasto jest na etapie podpisywania umowy z wykonawcą, czyli Przedsiębiorstwem Remontowo-Budowlanym A. Piaskowski i Spółka.

Jak informuje dąbrowski magistrat, uczniowie z Błędowa doczekają się wreszcie sali gimnastycznej wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym. Do tej pory zimą ćwiczyli w salach lekcyjnych, z kolei latem na przyszkolnym boisku.

Projekt przewiduje także powstanie szatni ogólnej dla uczniów, biblioteki, pracowni chemicznej i fizycznej, sekretariatu, gabinetu dyrektora, a także toalety oraz pomieszczeń technicznych. Istniejący budynek szkolny znajduje się poza opracowaniem, za wyjątkiem wykonania przebić komunikacyjnych do projektowanej części oraz rozbudowy kotłowni znajdującej się w piwnicy.

– Na terenie szkoły zostanie także wybudowane wielofunkcyjne boisko zewnętrzne, w planach jest także plac zabaw – mówi Bartosz Matylewicz, rzecznik UM w Dąbrowie Górniczej.

Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł, jej zakończenie planowane jest na sierpień 2019 rok. Autorzy projektu to katowicka pracownia AMAYA Architekci Agnieszka i Bartosz Majewscy.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here