10 tysięcy książek trafi do bibliotek szkolnych w całej Polsce w kolejnej edycji konkursu Empiku „Tysiąc powodów by czytać”. Nagrody dostaną szkoły, które otrzymają najwięcej głosów internautów.

Już po raz trzeci ogólnopolska sieć Empik organizuje akcję wsparcia bibliotek w szkołach podstawowych w całej Polsce – „Tysiąc powodów by czytać”. W ramach programu, każdego roku, 10 placówek wyłonionych w konkursie spełnia swoje czytelnicze marzenia i otrzymuje od Empiku po tysiąc wybranych przez siebie książek.

Plebiscyt, który trwa od ponad dwóch tygodni, właśnie wszedł w decydującą fazę. Do konkursu „Tysiąc powodów, by czytać” zgłosiło się 400 szkół z całej Polski, w tym dwie z Będzina – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza oraz Szkoła podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II.

Tysiące powodów by czytać - fot. mat. pras.
Tysiące powodów by czytać – fot. mat. pras.

Uczniowie każdej z nich mieli za zadanie przygotować plakat zachęcający rówieśników do czytania. Teraz wszystko w rękach internautów, którzy wybiorą zwycięskie prace. Każdego dnia można oddawać jeden głos na swoją ulubioną pracę. Zgłoszone prace można zobaczyć na stronie konkursu. Wyniki głosowania poznamy w czwartek, 25 października.

Będzińskie szkoły mają szansę na wygraną, aby tak się stało potrzebują naszych głosów. Aby oddać głos należy pod wybranym obrazkiem kliknąć „Głosuję na szkołę”, podać adres mailowy, a następnie potwierdzić głosowanie w otrzymanej wiadomości.
Głosować można do 21 października. Książki trafią do szkół do końca lutego 2019 roku.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here