Witamy w 2018 roku. Przed nami gorące dwanaście miesięcy zakończone wyborami samorządowymi. Zanim to się jednak stanie, sprawdźmy, czym żyliśmy w 2017 roku. Zobaczcie 15 najczęściej czytanych tekstów na naszej stronie internetowej.

15 najczęściej czytanych tekstów w 2017 roku:

1. Rozpadł się na dwie części

Na 1. miejscu naszego zestawienia znalazła się informacja z 14 lutego. Tego dnia w pobliżu ul. Rydza Śmigłego w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego samochód rozpadł się na dwie części.

Groźny wypadek w Sosnowcu. Samochód rozpadł się na dwie części [ZDJĘCIA]

2. Marihuana po „Kuchennych rewolucjach”

Na 2. miejscu znalazła się informacja z 19 kwietnia. Policjanci z Sosnowca zatrzymali właściciela jednej z sosnowieckich restauracji. W prowadzonym przez niego lokalu ujawnili blisko kilogram przygotowanych do suszenia krzewów konopi indyjskich. Wcześniej przeprowadzono tu „Kuchenne rewolucje” Magdy Gessler.

Marihuana w restauracji po „Kuchennych rewolucjach” Magdy Gessler

3. To już koniec Fashion House

Na 3. miejscu znalazła się informacja z 5 lipca. Tego dnia pisaliśmy o końcu popularnego w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego centrum handlowego Fashion House. Zmienił się bowiem właściciel i nazwa. Od tamtej pory jest to Designer Outlet Sosnowiec.

To już koniec Fashion House w Sosnowcu. Co dalej?

4. Wyłowiono ciało Armina Smyczka

Na 4. miejscu znalazła się informacja z 17 maja. Z Czarnej Przemszy wyłowiono ludzkie zwłoki. Było to ciało zaginionego kilkanaście dni wcześniej 19-letniego Armina Smyczka z Mysłowic.

Z Przemszy wyłowiono zwłoki. To ciało Armina Smyczka

5. Nowe centrum handlowe w Sosnowcu

Na 5. miejscu znalazła się informacja z 13 października. Pisaliśmy wtedy o nowym centrum handlowym w Sosnowcu, które powstanie przy Auchan na Środuli. Budowa obiektu ma się zakończyć pod koniec 2018 roku.

W Sosnowcu powstanie nowe centrum handlowe [WIZUALIZACJE]

6. Zamieszki pseudokibiców w Sosnowcu

Na 6. miejscu znalazła się informacja z 2 września. Pisaliśmy wówczas o wydarzeniu, które miało miejsce dzień wcześniej. Doszło bowiem do zamieszek z udziałem pseudokibiców, którzy chcieli przejąć ochronę lokali w centrum Sosnowca. Ujęto dziesięciu mężczyzn, którzy mieli przy sobie maczety i inne niebezpieczne przedmioty.

Zamieszki kibicowskie na ulicach Sosnowca? [WIDEO]

7. Żyjemy tu jak w getcie”

Na 7. miejscu znalazła się informacja z 25 maja. Tego dnia opisaliśmy codzienne życie mieszkańców tzw. Baraków – dawnej dzielnicy Sosnowca, o której zapomniano.

„Żyjemy tu jak w getcie”. Baraki – dzielnica Sosnowca, o której zapomniano [ZDJĘCIA]

8. Były naczelnik skarbówki nie żyje

Na 8. miejscu znalazła się informacja z 11 sierpnia. Tego dnia ujawniliśmy o śmierci byłego naczelnika Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu, Marcin K. Podejrzany o korupcję urzędnik powiesił się w celi Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce.

Były naczelnik Urzędu Skarbowego powiesił się w celi [AKTUALIZACJA]

9. Będzińska „nerka” będzie jak nowa

Na 9. miejscu znalazła się informacja z 11 lutego. Tego dnia poinformowaliśmy, że jedno z najpopularniejszych skrzyżowań w Polsce, czyli będzińska „nerka” zostanie przebudowana.

Kierowcy z Zagłębia odetchną z ulgą. Będzińska „nerka” będzie jak nowa

10. Amazon w Sosnowcu

Na 10. miejscu znalazła się informacja z 20 lutego. Tego dnia pisaliśmy o amerykańskim Koncernie Amazon, który oficjalnie potwierdził, że wybuduje w Sosnowcu swoje centrum logistyczne. Piąte w kraju.

Amazon wybuduje w Sosnowcu centrum logistyczne. Powstaną tysiące miejsc pracy

11. Koncepcja przebudowy centrum Sosnowca

Na 11. miejscu znalazła się informacja z 26 lipca. Tego dnia poznaliśmy koncepcję przebudowy centrum Sosnowca.

Poznaliśmy koncepcję przebudowy centrum Sosnowca [WIZUALIZACJE]

12. Rusza wielki remont 3 Maja

Na 12. miejscu znalazła się informacja z 12 marca. Pisaliśmy wtedy o podpisanej przez władze Sosnowca umowy z wykonawcami, którzy wykonają kompleksową przebudowę ulicy 3 Maja wraz z budową buspasów. To jedna z najważniejszych inwestycji od lat.

Rusza wielki remont 3 Maja. Kierowców czekają spore utrudnienia

13. Nowa galeria w Czeladzi

Na 13. miejscu znalazła się informacja z 1 marca. Pisaliśmy wtedy o podpisanej umowie władz Czeladzi z przedstawicielami firmy DL Invest Group. Umowa ta dotyczyła budowy centrum handlowego, które ma powstać przy ulicy Grodzieckiej.

Na zakupy do Czeladzi? Wkrótce powstanie w tym mieście wielka Galeria Czeladź

14. Mieszkanie dla reemigranta

Na 14. miejscu znalazła się informacja z 29 grudnia. Napisaliśmy wtedy o nowym pomyśle prezydenta Sosnowca. Arkadiusz Chęciński zapowiedział bowiem poszerzenie Pakietu Mieszkańca o nowy program – „Mieszkanie dla reemigranta”.

W Sosnowcu będą namawiać do powrotu. Wystartuje program „Mieszkanie dla reemigranta”

15. Zmiany na Stawikach

Na 51. miejscu znalazła się informacja z 28 czerwca. Tego dnia pisaliśmy o tym, jak bardzo zmieniły się sosnowieckie Stawiki.

Stawiki zmieniły się nie do poznania. Sprawdziliśmy, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here