Siedzieliście kiedyś przy stole w teatrze, na scenie? Jeśli nie, 5 czerwca będzie okazja – Teatr Zagłębia zaprasza do udziału w nietypowym warsztacie w ramach cyklu „Teatr jest spotkaniem”.

Na koniec sezonu twórcy sosnowieckiego teatru spotkają się z widzami przy długim stole i porozmawiają w swobodnej atmosferze o ofercie, wrażeniach i potrzebach widowni.

– Przygotowując program na kolejny sezon, poświęcamy wiele czasu na rozmowy o publiczności. Analizujemy frekwencję poszczególnych przedstawień i zastanawiamy się, dlaczego jedne tytuły widzowie lubią bardziej, inne mniej. Postanowiliśmy spotkać się z widzami i porozmawiać właśnie o tym. Żeby stworzyć dobrą przestrzeń do rozmowy skorzystamy z formuły Long Table – mówi Aneta Groszyńska, kierownik artystyczna Teatru Zagłębia.

Long Table (Długi Stół) to model dyskusji pozwalający w demokratyczny sposób udzielić głosu wszystkim osobom, które chcą go zabrać. Rozmowa przebiega w swobodnej atmosferze, nie ma autorytarnej pozycji moderatora. Model zaczerpnięty jest z performatywnej działalności słynnego kolektywu amerykańskiego Split Britches. W Polsce był z sukcesem wykorzystywany podczas festiwali i warsztatów przez Forum Teatrologów – grupę aktywnych badaczy i komentatorów współczesnego teatru. Warsztat w Teatrze Zagłębia poprowadzą przedstawiciele Forum: Martyna Friedla, Stanisław Godlewski, Małgorzata Jabłońska, Justyna Michalik, Zofia Smolarska.

Do długiego stołu w Teatrze Zagłębia będzie można przysiąść się 5 czerwca (poniedziałek) o godzinie 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

CZYTAJ TAKŻE:

Od stycznia sosnowiecki Teatr Zagłębia ma nowego kierownika artystycznego. Jest nim reżyserka Aneta Groszyńska, z którą porozmawialiśmy o planach na najbliższe miesiące. Aneta Groszyńska zajęła stanowisko po Dorocie Ignatjew, która była odpowiedzialna za sprawy artystyczne Teatru Zagłębia od 2011 roku....

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here