Najbliższy weekend w Będzinie upłynie pod znakiem walk rycerskich. W mieście odbędzie się XV Turniej Rycerski. Na terenie średniowiecznego zamku odbędzie się szereg różnych atrakcji.

Zamek Królewski w Będzinie przeżyje prawdziwe oblężenie. Od 12 do 13 maja na terenie zagłębiowskiej warowni odbędzie się XIV Turniej Rycerski. Piętnasta już jego edycja będzie niezwykle barwnym historycznym widowiskiem.

Jak co roku, na będzińskim zamku odbędzie się wiele atrakcji. Podczas tegorocznego turnieju będą rozgrywane zarówno stałe punkty turnieju, jak i dalsze nowe atrakcje. Wszystko to odbędzie się z udziałem rekonstruktorów z całej Polski.

Uroczyste rozpoczęcie przewidziano na sobotni poranek, a zaraz potem rozpoczną się turniejowe konkurencje z udziałem bractw i rekonstruktorów. Rycerze będą walczyli w turniejach łuczniczych i bojowych, a emocjom związanym z walkami towarzyszyć będzie barwny pokaz konny oraz inscenizacja nadania praw miejskich Będzinowi.

Turniej Rycerski - fot. MC

Podczas turnieju będzie można także zobaczyć pokazy konne i taneczne oraz biegi dam i rycerzy. Widzowie będą mogli zwiedzić zamek, a na targowisku obejrzeć tradycyjne rzemiosło i zakupić wyjątkowe wyroby. Pełna atrakcji sobota zakończy się występem zespołu muzyki dawnej oraz pokazem ognia.

Drugiego dnia turnieju odbędzie się turniej rzutu włócznią, turniej dla białogłów „Bieg po sukno”, a także „Bieg rycerza i giermka”. W niedzielę zaplanowano finały konkurencji bojowych, a na zakończenie rozdane zostaną nagrody dla zwycięzców. Emocje gwarantowane. Zakończenie turnieju zaplanowano na godz. 15:00.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here