Średniowieczni rycerze ponownie pojawili się na będzińskim zamku, gdzie odbywa się XVI Turniej Rycerski.

Weekend w Będzinie upływa pod znakiem walk rycerskich. W mieście trwa XVI Turniej Rycerski, które jest barwnym historycznym widowiskiem. Jak co roku, na będzińskim zamku odbywa się wiele atrakcji.

W trakcie dwóch dni trwania turnieju uczestnicy mogą zobaczyć turniej łuczniczy, bojowy pieszy, walki rycerskie, pokaz konny, a także podziwiać tańce, stroje i uzbrojenie z II połowy XIV i początku XV wieku. Na czas trwania turnieju podzamcze zamieniło się w rycerski obóz, średniowieczne targowisko i plac turniejowy.

– O tym jak popularne jest to wydarzenie świadczą tłumy, które już od rana gromadziły się pod zamkiem. XVI Turniej Rycerski w Będzinie jest już na półmetku. Chwała dzielnym wojownikom i ich damom – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

W niedzielę, na uczestników wydarzenia czeka m.in. turniej rzutu włócznią, turniej dla białogłów „Bieg po sukno”, a także „Bieg rycerza i giermka”. W niedzielę zaplanowano finały turnieju łuczniczego i turnieju bojowego pieszego, a na zakończenie rozdane zostaną nagrody dla zwycięzców. Emocje gwarantowane.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here