W najbliższy weekend, Dąbrowa Górnicza, po raz trzynasty będzie gospodarzem turnieju Europa Ronin Cup. O medale powalczy około 300 zawodników z kilkunastu krajów.

11 i 12 marca w Dąbrowie Górniczej, w hali Centrum odbędzie się XIII edycja Europa Karate Cup for Club Ronin Cup. Jak zapowiadają organizatorzy bieżąca edycja została rozszerzona o kickboxing, K1 i MMA.

– Dzięki tak szerokiemu przekrojowi widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję do zaobserwowania wielu sportów walki w jednym miejscu. W zawodach wezmą udział kluby z kilkunastu krajów, m.in: Włoch, Rumunii, Węgier, Białorusi, Słowacji, Litwy, Rosji i Polski, które będą walczyły o Klubowy Puchar Europy – mówi Tomasz Byjos, jeden z organizatorów.

W tegorocznej edycji, podobnie jak w poprzedniej,będą także kategorie, w których wystartują niepełnosprawni sportowcy uprawiający karate.

– Wśród niepełnosprawnych karateków będzie wielu mieszkańców Zagłębia, którzy na co dzień uczą się w sosnowieckich i dąbrowskich szkołach – dodaje Tomasz Byjos.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here