Hokeiści Zagłębia wygrali kolejne spotkanie w walce o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze. Tym razem sosnowiczanie pokonali Orlik Opole 8:1.

We wtorek, 26 lutego, hokeiści Zagłębia zagrali trzecie spotkanie o utrzymanie w ekstralidze. Sosnowiczanie zdominowali rywalizację i pewnie ograli w Opolu tamtejszego Orlika.

Spotkanie rozstrzygnęło się praktycznie już w pierwszej tercji, którą sosnowiczanie wygrali 4:0. Między opolskie słupski trafiali Kamil Charousek i Filip Stoklasa. Ten pierwszy popisał się hat-trickiem, który skompletował w niecałe osiem minut.

W drugiej części meczu Zagłębiacy dołożyli trzy kolejne bramki, które zdobyli Vladimir Luka, Łukasz Rutkowski i David Turon. Ten ostatni swojego drugiego gola strzelił jeszcze w ostatniej tercji. Opolanie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Patryka Pelaczyka.

Po czterech kolejkach spotkań barażowych hokeiści Zagłębia przewodzą w tabeli drużyn grających o utrzymanie w lidze. Kolejnym rywalem podopiecznych Marcina Kozłowskiego będzie drużyna Naprzód Janów (7 marca).

Orlik Opole – Zagłębie Sosnowiec 1:8 (0:4, 0:3, 1:1)

Bramki: 0:1 – Kamil Charousek (9.55), 0:2 – Kamil Charousek (13.40), 0:3 – Filip Stoklasa (16.09), 0:4 – Kamil Charousek (17.06), 0:5 – Vladimir Luka (20.18), 0:6 – David Turon (38.56), 0:7 – David Turon (46.55), 1:8 – Patryk Pelaczyk (54.07).

Orlik: Nobis (od 29:55 Robaszkiewicz) – Radzieńczak, Miettinen; Svitac, Szydło, Zorin, Kandziuba; Rzekanowski, Skrodziuk, Gorzycki Wojdyła, Chorążyczewski; Obrał, Ostapczuk, Pelaczyk.

Zagłębie: Radziszewski (od 40:01 Czernik) – Turoň, Duszak; Gniewek, Káňa, Luka Akimoto, Podsiadło; Kozłowski, Stojek, Stoklasa Charousek, Działo; Butsenko, Rutkowski, Jaskólski – Pavúk, Domogała; Pędraś, Sikora, Jarosz.

Strzały: 18-43. Minuty karne: 22-12. Sędziowali: Mariusz Smura (główny) – Grzegorz Cudek, Szymon Urbańczyk (liniowi).