Od początku tygodnia trwa modernizacja ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej. Rozpoczyna się też budowa parkingu przy ul. Tysiąclecia.

Ulica Piłsudskiego to ważna część głównej arterii miasta, prowadzącej od granicy z Będzinem do huty Katowice, z której korzysta bardzo wielu kierowców. Na remontowanym odcinku jest sporo ubytków i nierówności, a dzięki modernizacji poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Prace obejmą wymianę nakładki asfaltowej i miejscowe wzmocnienia podbudowy jezdni, wymianę krawężników, wymianę ok. 80 m kanalizacji w rejonie skrzyżowania z ul. Poniatowskiego, a także korektę zatoki autobusowej przy Zespole Szkół Ekonomicznych. Całość ma być gotowa do 15 lipca.

– W trakcie pierwszego etapu, który potrwa ok. 1,5 miesiąca, jezdnia będzie zawężona. W drugim etapie jezdnia będzie zamknięta, a ruch przeniesiony zostanie na nitkę w kierunku Gołonoga, która wówczas będzie służyć do jazdy w obu kierunkach – przekazała Zdzisława Górska-Nieć, zastępca naczelnika Wydziału Marki Miasta.

To jednak nie wszystko. W ramach tej inwestycji, naprzeciwko bloku przy ul. Tysiąclecia 3, w rejonie skrzyżowania z ul. Piłsudskiego, wybudowany zostanie parking. Powstaną tam 44 miejsca postojowe.

Wartość prac związanych z przebudową ul. Piłsudskiego wynosi 2 mln 490 tys. zł, a koszt powstania parkingu to 860 tys. zł.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here