W ciągu najbliższych dziesięciu tygodni mosty nad Czarną Przemszą w Sosnowcu, w rejonie ulic Parkowej i Wawel, przejdą prace, które wzmocnią ich konstrukcje.

Droga prowadząca ulicami Wawel i Parkowa w Sosnowcu składa się aż z czterech mostów przerzuconych nad Czarną Przemszą. To duże obiekty, które w najbliższych 10 tygodniach przejdą prace, które wzmocnią ich konstrukcje.

Warte nieco ponad pół miliona złotych roboty prowadzone są pod mostem i rozpoczęły się od usunięcia luźnego betonu z przyczółków oraz belek. Później, pod mostem pojawią się dodatkowe podpory. Z tego względu w czasie prowadzonych prac mogą pojawić się czasowe zwężenia na jezdniach.

Trwa wzmacnianie konstrukcji mostów - fot. UM Sosnowiec
Trwa wzmacnianie konstrukcji mostów – fot. UM Sosnowiec

W tym roku podobne prace wzmacniające zostały wykonane na moście wzdłuż ulicy Baczyńskiego w Milowicach oraz na wiadukcie w ciągu ulicy Mikołajczyka nad torami kolejowymi. Powstała również zupełnie nowa kładka prowadząca od osiedla Naftowa w kierunku zbiornika Hubertus. Wkrótce rozpocznie się także remont kładki nad Bobrkiem w rejonie ulicy Tuwima

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. A kiedy jakieś nowe kładki? Brakuje bezpiecznego przejścia między Jęzorem a Slupną. Są mosty po kolejach piaskowych, miasto powinno je nabyć i przystosować do ruchu pieszo-rowerowego.

    • A co z resztą bo w większości przypadków ich stan jest katastrofalny, niestety pieniądze idą głównie na fanaberie chęcińskiego takie jak stadion i miejsca piwne. Powinno się uruchomić alarm i krzyczeć ratunku bo idziemy w kierunku katastrofy.

  2. Zamknięty jest także most nad Czarną Przemszą, obok wieży ciśnień, łączący Nowopogońską z Fabryczną, a wcale dużo nie trzeba, aby przywrócić go do użytku. Ludzie teraz chodzą przez most kolejowy i jest tam niebezpiecznie. W razie gdy pociąg będzie szybko jechał, ktoś może nie zdążyć i będzie tragedia.

  3. Czasami dobry wydaje się „tatuś” który zabiera dzieci „pierwszego” na lody, niestety „ostatniego” nie ma na kromkę chleba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here