Rozpoczął się kolejny etap remontu wiaduktu w ciągu DK 78, biegnącego nad linią kolejową i ulicami: Towarową, Kościuszki i Okulickiego w Zawierciu.

Obecnie mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami zarówno na samym wiadukcie, jak i na przebiegającej pod nim ulicy Kościuszki (obowiązuje tam ruch wahadłowy, a chodnik po jednej stronie ulicy wyłączony został z ruchu pieszego).

W czasie remontu chwilowo może zmienić się lokalizacja przystanku autobusowego nr 169 znajdującego się bezpośrednio pod remontowanym wiaduktem. Od 11 marca ruszą prace rozbiórkowe na wiadukcie. W czasie prowadzonych robót ruch dwukierunkowy będzie odbywał się na jezdni w kierunku Siewierza.

Remont polegać będzie w pierwszej kolejności na rozbiórce istniejących elementów wyposażenia: nawierzchni jezdni, chodników, barier, balustrad i poręczy. Następnie wykonane zostanie: uzupełnienie ubytków płyty pomostowej wraz z wymianą izolacji, naprawa konstrukcji nośnej oraz podpór wiaduktu.

Całość remontu zakończy się: montażem nowych elementów wyposażenia, odtworzeniem nawierzchni jezdni na dojazdach, przycinką drzew zlokalizowanych w pasie drogowym, ustawieniem oznakowania pionowego oraz malowaniem znaków poziomych. Inwestycja jest realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Wszystkie roboty na wiadukcie mają zostać zakończone do 30 listopada.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here