Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej w Sosnowcu, które do końca roku przekształcone zostanie w rondo.

U zbiegu ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej powstaje rondo. W związku z zapowiadaną przebudową kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Na czas prowadzonych prac wyznaczony został objazd.

Przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej - fot. MC
Przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej – fot. MC

Największą zmianą w ramach inwestycji będzie zastąpienie skrzyżowania rondem. Ulica Ostrogórska to główna arteria, którą wybierają kierowcy poruszający się pomiędzy Sosnowcem a Mysłowicami oraz osiedlem Naftowa. Oprócz samego skrzyżowania przebudową objęty zostanie blisko 400-metrowy odcinek ulicy Ostrogórskiej (kilkadziesiąt metrów przed rondem i cały odcinek do przejazdu kolejowego).

Poprawi się również bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ponieważ przejścia i przejazdy dla rowerów będą dodatkowo oświetlone i wyposażone w tzw. azyle, które uspokoją ruch samochodowy. Nie zapomniano również o rowerzystach. Z myślą o nich wybudowany zostanie fragment drogi rowerowej, która połączy Bulwar Czarnej Przemszy z ulicą Jagiellońską.

Przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej - fot. MC
Przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej – fot. MC

Ponadto, przebudowana zostanie sieć urządzeń infrastruktury technicznej kolidującej z planowanym przedsięwzięciem, czyli sieci kanalizacji deszczowej, elektrycznych, teletechnicznych, wodociągowej, gazowej, a także oświetlenia ulicznego.

W czasie trwania przebudowy ruch w rejonie skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej jest całkowicie wyłączony z użytkowania, a ruch samochodowy poprowadzony jest objazdem, głownie z wykorzystaniem ulicy Naftowej. Koszt całej inwestycji to 5,4 mln złotych.

Przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej - fot. MC
Przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej – fot. MC

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

 1. 👍
  Kiedy dawno obiecane przez kał-flanda rondo na Mireckiego?! Wiązowa się zabuduje to przydałoby się ją ucywilizować. Z drugiej strony, od nowych bloków za SP1 i nowej drogi od Niepodległości przy dżungli Humanitasa też się ruch zwiększy. Gdy był tor w asfalcie – spowalniał – dało się łatwo przejść..

  Co z hałdą kał-flanda?!

 2. a tak po za konkursem:
  na Lenartowicza nad S1 miały powstać ronda. tymczasem ich nie ma, co więcej w miejscu jednego została dobudowana odnoga wzdłuż S1 i skrzyżowanie nie jest rondem tylko „X” czy to tymczasowo, czy na zawsze?
  jakieś informacje w tym temacie?

 3. A ja mam nadzieję,że po otwarciu ronda autobus nr 150 nadal będzie kursował przez osiedle Naftowa.To super połączenie z Pogonią i Mysłowicami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here