Już w przyszłym tygodniu, jak przed rokiem, na placu przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu stanie lodowisko. Właśnie rozpoczął się jego montaż. To nie jedyne miejsce, gdzie wkrótce będzie można pojeździć na łyżwach.

Plenerowa ślizgawka stanie na połowie parkingu przed sosnowieckim magistratem. Teren zagrodzono już pod koniec ubiegłego tygodnia, wtedy też rozpoczęły się prace instalacyjne. Oficjalne otwarcie lodowiska planowane jest na 8 grudnia, podczas mikołajkowej zabawy. Wszystko jednak zależne jest od warunków pogodowych.

Ślizgawka o wymiarach 22×18 m będzie oświetlona oraz odgrodzona bandą, a do dyspozycji mieszkańców będzie szatnia oraz wypożyczalnia łyżew. Lodowisko będzie czynne w godz. 9.00-21.00 z przerwą na konserwację lodu między godz. 15.00 a 16.00. Ceny wstępu na lodowisko nie zmienią się – 1 zł od godziny 9 do 15 i 2 zł między godz. 16 a 21. Koszt wypożyczenia łyżew to 2 zł, a ostrzenia 5 zł.

Co warte podkreślenia, w ubiegłych latach lodowisko cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i stało się ich miejscem spotkań.

Innym miejscem, gdzie można będzie można skorzystać z zimowej atrakcji jest Dąbrowa Górnicza. Na Manhattanie, przy Szkole Podstawowej nr 13 trwa montaż wyposażenia i przygotowanie tafli. Dąbrowscy urzędnicy mają nadzieję, że lodowisko uda się uruchomić 8 grudnia. Podobnie, jak w Sosnowcu, wszystko zależy jednak od warunków atmosferycznych.

Z dąbrowskiej ślizgawki bezpłatnie korzystać będą mogły zarówno dzieci, jak i dorośli, jedynym warunkiem jest posiadanie własnych łyżew. Niestety, na miejscu nie ma wypożyczalni łyżew.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Lodowisko przed urzędem miejskim przecież to chory pomysł,dzisiaj nie ma tam jak zaparkować to jeszcze ślizgawka potrzebna a żule na parkingu naprzeciwko UM wymuszają haracz.Panie Chęciński ile to jeszcze potrwa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here