W nowej części sosnowieckiego Parku Sieleckiego powstaje 1500 metrów wydzielonego toru dla rolkarzy. Trasa ma być gotowa jeszcze przed tegorocznymi Dniami Sosnowca.

Trwa długo wyczekiwana przez rolkarzy budowa pętli dla rolkarzy w Parku Sieleckim. Asfaltowa droga dla miłośników rolek będzie miał szerokość dwóch metrów i będzie poprowadzona zarówno wzdłuż obecnie istniejących alejek, jak i po zupełnie nowym śladzie, pomiędzy ulicą 3 Maja a Czarną Przemszą.

Będzie to pierwsza tego typu droga dla rolkarzy w Sosnowcu oraz najlepsza trasa dla rolkarzy w regionie. Jak zakładają włodarze miasta, w sezonie letnim będzie z niej korzystać tłum mieszkańców. Nie ucierpią na tym jednak spacerowicze.

– Projektujemy trakt w ten sposób, by rolkarze i osoby spacerujące po parku sobie wzajemnie nie przeszkadzały. Zadbamy też o to, aby miejsca konfliktowe były bardzo dobrze oznaczone – tłumaczy Kinga Kędracka z Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego Sosnowcu.

Park jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców. Przestrzeń ta jednak potrzebuje modernizacji. – Zadbamy o nasadzenia zieleni w tych miejscach, gdzie nowa trasa będzie przylegać do ścieżki dla pieszych oraz o ławki, które będą ustawione w taki sposób, by rolkarze mogli swobodnie usiąść i zdjąć obuwie – wyjaśnia Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca.

Czy nazwa ronda Edwarda Gierka w Sosnowcu powinna być zmieniona?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Z pewnością będzie to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Sosnowiczanie już w parku biegają, jeżdżą na rowerach, rolkach, ćwiczą, spacerują i spędzają czas wolny. Tak jest od lat. – Park Sielecki będzie podzielony na dwie strefy. Nowa część będzie przeznaczona pod rekreację i imprezy, a stara będzie dedykowana rodzinom – dodaje Mateusz Rykała.

Budowa trasy dla rolkarzy w parku Sieleckim – fot. UM Sosnowiec

Trasa ma być gotowa jeszcze przed Dniami Sosnowca. Pierwsze efekty są już widoczne, jednak na ostateczny rezultat trzeba poczekać jeszcze kilkanaście dni.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Niema to jak POrolowanie na grzbiecie obywateli w stolicy zagłębia,przy braku ich šwiadomošci i uciesze rozgarniętych wlodarzy miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here