Za oknami zmiana aury. Zima daje się we znaki kierowcom w całym kraju. I chociaż na drogi wyjechał sprzęt służący do walki ze skutkami opadów śniegu, na drogach całego regionu może być ślisko.

W całym kraju wieje silny i porywisty wiatr, a do tego występują intensywne opasy śniegu. Dlatego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek po południu ostrzeżenie pierwszego stopnia, przed intensywnymi opadami śniegu, dla mieszkańców województwa śląskiego.

IMGW przewiduje opady śniegu o umiarkowanym natężeniu, które mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej od 40 do nawet 50 cm. Takie warunki. Ponadto, prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu.

Silny wiatr połączonym z opadami śniegu, słabą widocznością i niską temperaturą sprawia, że kierowcy muszą być ostrożni na drodze. W wielu miejscach naszego regionu, pomimo pracy piaskarek, jest ślisko. Przekonali się o tym we wtorek, 3 stycznia kierowcy jadący m.in. ulicą Lenartowicza w Sosnowcu, gdzie kilka autobusów, które nie mogły ruszyć z miejsca, zablokowały drogę.

Złe warunki na drogach - fot. Oskar Wolanin/ Facebook @Gdzie stoją w Sosnowcu
Złe warunki na drogach – fot. Oskar Wolanin/ Facebook @Gdzie stoją w Sosnowcu

Policja apeluje o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. – Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani – ostrzega policja. – W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność – dodają.

Foto: Oskar Wolanin/ Facebook: Gdzie stoją w Sosnowcu

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here