Policjanci z Jaworzna zatrzymali trzech sprawców gróźb oraz przywłaszczenia telefonu komórkowego na szkodę małoletniego mieszkańca miasta.

Do Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, w godzinach wieczornych zgłosiła się matka wraz z 13-letnim synem. Jak wynikało ze zgłoszenia, nastolatek został zaatakowany przez trzech sprawców, którzy stosując groźby, przywłaszczyli jego telefon komórkowy.

– Policjanci niezwłocznie rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania sprawców. Już po kilkunastu minutach od przybycia w miejsce zdarzenia zatrzymano trzech mieszkańców miasta, którzy wcześniej zostali wskazani jako sprawcy – mówi asp. szt. Michał Nowak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że jeden z nich to 15-letni uciekinier z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Teraz za groźby i przywłaszczenie telefonu będzie odpowiadać przed Sądem Rodzinnym, oczekując na rozprawę w ośrodku, do którego został przewieziony. Drugi – 14-letni jaworznianin był świadkiem zdarzenia. Trzeci nastolatek ze względu na fakt, że ukończył 17 rok życia tym razem nie trafi przed sąd dla nieletnich, lecz będzie odpowiadał jako dorosły sprawca.

Podczas prowadzonych czynności odzyskano telefon, którego sprawcy zdążyli się pozbyć w jednym z jaworznickich lombardów.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

    • (Mt 5,38-42)
      Jezus powiedział do swoich uczniów: Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb!” A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here