Dobiega końca modernizacja torowiska wzdłuż ulic Żeromskiego i Mariackiej w Sosnowcu. Tramwaje wrócą na tę trasę, choć prace wykończeniowe będą kontynuowane. Prace będą prowadzone także w innym rejonie miasta.

Na pasażerów komunikacji miejskiej czekają spore zmiany. W najbliższym czasie zakończy się modernizacja torowiska w dzielnicy Nowa Pogoń i rozpocznie remont w Konstantynowie, w ciągu ulicy Staszica. Zmianie ulegnie trasa linii tramwajowej 24.

Prace na Pogoni finiszują

– Wykonawca zrealizował cały zakres torowy inwestycji, co umożliwia wznowienie ruchu tramwajów wzdłuż ulic Żeromskiego i Mariackiej w Sosnowcu już po dwóch nowych torach. W najbliższych tygodniach prowadzone będą roboty wykończeniowe i porządkowe. Najważniejsze jednak, że – zgodnie z zapowiedziami wykonawcy – w uzgodnionym terminie tramwaje wrócą na swoje stałe trasy – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Od soboty, 23 marca tramwaje wrócą na swoje stałe trasy. Tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji Tworzeń Huta Katowice – Sosnowiec Milowice pętla, tramwaje linii nr 26 w relacji Mysłowice Dworzec – Sosnowiec Milowice pętla, tramwaje linii nr 27 w relacji: Kazimierz Górniczy pętla – Będzin Os. Zamkowe pętla, a tramwaje linii nr 28 w relacji Będzin Os. Zamkowe pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy, również w soboty. Tramwaje linii nr 42 będą kursować według zaktualizowanego rozkładu jazdy, a tymczasowa linia nr 44 zostanie zawieszona.

Modernizacja torowiska Pogoń – fot. Tramwaje Śląskie
Modernizacja torowiska Pogoń – fot. Tramwaje Śląskie

Pora na Konstantynów

Ta sama spółka, która zajmuje się pracami na Pogoni, będzie także odpowiedzialna za remont torowiska w innej sosnowieckiej dzielnicy – Konstantynowie. Tu, w poniedziałek, 25 marca rozpocznie się remont torowiska wzdłuż ul. Staszica do trójkąta torowego przy skrzyżowaniu z ul. Okrzei.

W związku z tymi robotami trasa linii nr 24 zostanie skrócona. Od soboty, 23 marca tramwaje linii nr 24 kursować będą w relacji: Sosnowiec Dworzec PKP – Konstantynów Centrum Handlowe. Linia obsługiwana będzie taborem dwukierunkowym, a krańcowy przystanek w Konstantynowie obsługiwany będzie w dotychczasowej lokalizacji. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do końca sierpnia.

CZYTAJ TAKŻE:

Rusza długo wyczekiwana inwestycja. Na początek przebudowana zostanie sieć wodociągowa

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

 1. Szkoda, że 24 nie puszczono koło Plejady i dalej śladem kolei piaskowej do nowej pętli. Jak rozumiem po remoncie dalej pani z chorągiewką będzie biegać po trójkącie?
  Kiedy 15?

  PS
  Brawo za Pogoń! Mam nadzieję, że chodniki też będą dopasowane do nowego torowiska wyglądem – znaczy nowe przede wszystkim?

  • Pani z chorągiewką i gwizdkiem będzie biegać z pewnością do końca tego wieku więc nie ma obawy że ten tramwajowy folklor „powered by Tramwaje Śląskie” zniknie a trasa linii wydłużona…

   • Ponoć ludzie specjalnie tam przyjeżdżają oglądać toto – może jakieś stragany ustawić z pamiątkami „śliskich tramwajek”? Bilety jakieś extra?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here